Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Dva rozdílné světy: Z platu největší hvězdy Realu Madrid může Plzeň fungovat 5 let!

Srovnání Realu Madrid a Viktorie Plzeň.
Zdroj: eXtra.cz, profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Boháč a chudák
Fotbalisty Plzně čeká ve středu večer zápas, na který se každý fanoušek kopané těší jako malý kluk. Na stadionu v Plzni se proti Realu Madrid, tedy úřadujícího vítěze Ligy mistrů, postaví jedenáctka plzeňských chlapců. Jde o dva rozdílné světy. Pokusili jsme se porovnat něco, co ani snad srovnávat nelze. Vždyť roční plat takového Geretha Balea (29) vystačí na 5 ročních rozpočtů Viktorky!

Na konci října se odehrála fotbalová partie, ve které byl Real na domácím hřišti jasným favoritem. Ovšem Plzeň si proti jednomu z nejlepších klubů světa nenechala nic líbit. Plzeňští předvedli hodně bojovný výkon. Sice si přivezli porážku v poměru 1:2, ale nemusí se za nic stydět. Teď se Viktorie ukáže doma a chtěla by urvat alespoň jeden bod. A byl by to zázrak. Proti Plzni stojí fotbalový a ekonomický gigant.

Z pohledu financí tu mluvíme o dvou rozdílných světech. Zajímavostí rozhodně je, že průměrná cena hráče v základní jedenáctce Realu Madrid je podle webu transfermarkt.com 51,1 milionů eur. Pokud se podíváte na Plzeňský fotbalový tým, tak ceny jsou totálně jinde. Průměrná cena hráče základní plzeňské jedenáctky je 1,5 milionu eur.

Pokud jde o věkový průměr hráčů, Real je proti Plzni mladším týmem. Věkový průměr španělského týmu je 27,2 let, oproti tomu v Plzni se sází na zkušenosti, když věkový průměr je 30,7 let.

Když se podíváme na gólmany obou týmů a jejich cenu, podlomí se vám kolena. Kostaričan Keylor Navas v Realu Madrid působí čtvrtým rokem, pokud dojde na finance, stojí odhadem 18 milionů eur, což je 465 milionů korun. Aleš Hruška se v posledních ligových duelech pořádně předvedl, jeho cena se v současné době odhaduje na 500 tisíc eur, to je v přepočtu cca 13 milionů korun.

Ve srovnání hráčů Plzně a Realu jsou neskutečné rozdíly. Podívejme se třeba na srovnání Toni Kroose a Romana Procházky. Slavnější hráč stojí na fotbalovém trhu 80 milionů eur, to je v přepočtu cca 2 miliardy. Oproti tomu stabilní opora plzeňských řad je hodnocen na 1,5 milionu eur - tedy 39 milionů korun.

O velšské hvězdě Gerethu Baleovi už byla řeč. Vydělá si ročně miliardu korun. Rozpočet celé fotbalové Plzně je 200 milionů korun. Za Baleův plat by tedy chod Viktorky byl zajištěn na 5 let.

Podívejte se do fotogalerie na další zajímavá čísla. Kolik lidí fandí Realu Madrid třeba na Instagramu? Jaký je odhadovaný plat rebela Davida Limberskéh A kolik berou v obou klubech trenéři?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy