Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Dva roky od smrti krále rozkoše Dana Nekonečného: Covid by ho utrápil, řekla jeho životní láska

Dan Nekonečný se Zuzanou Kardovou a její dcerou Terezou.
Zdroj: archiv Z. Kardové
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
vzpomínky
Od úmrtí věčně rozzářeného a dobrou náladu rozšiřujícího Dana Nekonečného (†52) už uplynuly dva roky. Až nyní se konečně dočká hrobu, zato na prestižním místě. Jeho životní láska, s kterou prožil 19 let, nám nyní řekla, že kdyby se zpěvák dožil covidu, asi by se utrápil.

Dan Nekonečný by virus nezvládl

„Šestadvacátého Dana našli mrtvého, podle pitevní zprávy ale zemřel 23. března. S jeho smrtí už jsem se smířila, největší smutek už odezněl, ale moc mi chybí a myslím na něj čím dál častěji,“ svěřila se eXtra.cz Zuzana Kardová

„Pořád přemítám nad tím, co by asi dělal, kdyby byl naživu. Aby byl prakticky rok úplně bez práce, to by ani se svým pozitivním přístupem k životu nezvládl. Čtyřikrát do týdne jezdil na solárko, teď by neměl šanci. Jak jsem ho znala, ani on by to psychicky nedal. Asi by se utrápil,“ míní dojatá expřítelkyně umělce, s kterým měla láskyplný vztah i po rozchodu.

Láska mu našla hrob vedle Evy Pilarové

Po dvou letech uvažování, co s urnou, s níž si i často povídala, Kardová nakonec našla i pěkné hrobové místo.

„Několikrát týdně chodím s Honzou Kolomazníkem na hřbitov v Praze na Malvazinkách na hrob jeho ženy Evy Pilarové a náhoda tomu chtěla, že se uvolnil hrob hned vedle ní. A když už nemohu letět do Thajska, abych ho tam vysypala, tak bude mít místo posledního odpočinku tam, kde jsem stejně často, a navíc je to vedle jeho skvělé kolegyně. Do 29. června, kdy by měl narozeniny, to chci dát dohromady. Už jsem se domluvila i s kameníkem, který připravuje náhrobní desku. Bude ze žluté žuly,“ doplnila.

Úmrtí

Samozvaný velvyslanec ministerstva rozkoše, milovník žluté barvy, papírových konfet a třpytek, zpěvák a showman Dan Nekonečný (†52), zemřel 23. března 2019 na následky infarktu.

Jeho tělo našel o tři dny později majitel pronajatého domu v Praze v Řeporyjích. Pohřeb Dana Nekonečného plný ohňů, třpytek a žluté pak uchvátil celou republiku.

Po úmrtí umělce proběhly rovnou dvě pitvy. Druhá potvrdila původně diagnostikovaný infarkt, přidala ale další podrobnosti. „Navíc měl neléčený krevní tlak. Na něj beru také prášky a tohle jen bohužel ukazuje, že je třeba si na to dávat pozor a zbytečně to nezanedbávat,“ vysvětlovala před dvěma lety Kardová.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy