Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Dva roky od smrti Jiřího Pomeje: Dojemná reakce Aničky na odchod táty a slova o nebíčku

Jiří Pomeje s dcerou Aničkou na snímku z roku 2018
Zdroj: Profimedia
VÝROČÍ
Uplynuly dva roky od chvíle, kdy naposledy vydechl bouřlivák Jiří Pomeje (†54). Herec zemřel na následky nelítostné rakoviny, která se rozšířila po celém jeho těle. Jak na něj vzpomíná polosirotek Anička Pomeje (7)?

Polosirotek Anička Pomeje: Táta Jiří (†54) jí zanechal výrazné dědictví

Anička Pomeje netruchlí

Dcera Jiřího Pomeje sice na tátu pravidelně myslí, ale když se blíží jakékoli jeho výročí, rozhodně to neznamená, že by ji maminka Andrea Pomeje nutila povinně truchlit.

„Zatím je ve věku, kdy to stále ještě úplně nechápe. Nijak jí to nepřipomínám a žádné oltáře nevedeme. Nechávám to volně plynout. Když si vzpomene, tak o tom mluvíme, nebo mu zapálíme svíčku, ale nelámu to přes koleno. Měla by si hlavně užívat dětství,“ řekla eXtra.cz vdova.

Anička smrt táty zatím nestrávila

Dceru na smrt připravovali

Anička Pomeje byla ještě hodně malinká, když se matka s jejím tatínkem rozešla a když zhruba o rok později zemřel.

„Tehdy jsem hodně uvažovala, jak jí to sdělit. Někdy je lepší nic netajit, protože děti stejně vycítí, že lidé kolem nich se začnou chovat jinak, a když jim to člověk nevysvětlí, mohou si myslet, že je to kvůli nim. Některé si i vytváří bloky na celý život. U nás to bylo tak, že hned po té zprávě jsem Aničku odvezla k rodičům a babička jí naznačila s tím, že byl moc nemocný,“ vzpomíná dýdžejka.

„Tatínek už je v nebíčku!“

„Když se pak Anička vrátila domů, tak jsem se jí citlivě snažila povědět, že tatínek umřel. Její reakce byla: ‚Já vím. Ale už je v nebíčku!‘ Proběhlo to úplně v klidu. Měla jsem strach, že bude nešťastná, že si společně popláčeme, ale opravdu jí to ještě nedocházelo. Co řekla, nakonec rozeřvalo mě,“ líčí krásná Andrea Pomeje

„Dávala jsem pozor, jestli to v sobě nějak nebude dusit a nebude ji to trápit, ale naštěstí nic takového neproběhlo. Když jí to připomněly děti ve škole, tak to vzala jako informaci. I kamarádce na videochatu řekla, že novinka je, že jí zemřel táta. Jako by o nic nešlo. Samozřejmě až bude starší a bude z toho mít rozum, asi to bude řešit víc. Tatínek jí jednou určitě chybět bude,“ ví dobře maminka holčičky.

TATÍNEK UŽ NENÍ… Jak se dcera Jiřího Pomeje (†54) dozvěděla, co se stalo

Vzpomínky

„O Jirkovi mluví často. Když někam jedeme, ukazuje, kde všude s ním byla. Nebo si vzpomene, když rozbil misku. Je to pro ni ale tak dávná minulost, že to zatím ještě nezpracovává. Kdyby jí táta odešel ve dvanácti, vzpamatovávala by se z toho možná roky. Možná je při tom všem neštěstí aspoň dobře to, že byla úplně malá,“ dodala Andrea Pomeje.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy