Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dva roky od pohřbu Jana Kočky (†28): Na hrobě leží boxerské rukavice a spadané listí

Dva roky od pohřbu Jana Kočky (†28): Na hrobě leží boxerské rukavice a spadané listí
Zdroj: archiv Jana Kočky / eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
výročí
Uběhly přesně 2 roky ode dne, kdy byl pochován Jan Kočka (†28). Ten na konci září roku 2018 způsobil smrtelnou nehodu jízdou v protisměru na dálnici D11, při níž zemřel on i řidič Miloslav V. (†28), do kterého čelně naboural. Oba dva řidiči byli na místě mrtví a následná pitva prokázala, že Kočka v sobě měl v době nehody 3,5 promile alkoholu a kokain. Jeho hrob dnes zdobí spousta květin, svíček a sošek, jsou na něm i boxerské rukavice, ale také spousta spadaného listí.

Před dvěma lety se konal honosný pohřeb Jana Kočky, jež zablokoval dopravu v části Prahy a kterého se zúčastnila velká spousta truchlících, mezi nimi i slavné osobnosti. Naposledy bylo možné něco takového vidět před deseti lety, kdy se slavný kolotočářský klan Kočků loučil se zastřeleným Václavem Kočkou mladším.

Hrob Jana Kočky dlouhou dobu připomínal turistickou atrakci, na věnce, svíčky a sošky se chodili dívat i lidé, kteří ho znali jen z doslechu a s pompézním pohřbem nesouhlasili. Bylo patrné, že rodina se o místo posledního odpočinku svého blízkého velmi poctivě stará.

Dnes, dva roky po pohřbu, je hrob Jana Kočky stále plný věnců, květin, svíček a nejrůznějších sošek, například se srdíčky či andělíčky. Jedna ze svíček stále hořela a tak nebylo pochyb, že si na Jana den před výročím jeho cesty na poslední odpočinek někdo z blízkých vzpomněl.

Spadané listí

Podzim se už před nějakou dobou přihlásil o slovo a tak kromě netradičních předmětů, jakými jsou boxerské rukavice, leží na hrobu Jana Kočky i velká spousta spadaného listí. Není ho ale moc a je evidentní, že hrob nezůstává ani po dvou letech od Janovy smrti zanedbaný. Podívejte se, jak dnes vypadá.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy