Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Dva pohřby pro Adama Svobodu (†41): Víme, kdy se můžete rozloučit s legendárním gólmanem

Dva pohřby pro Adama Svobodu (†41): Víme, kdy se můžete rozloučit s legendárním gólmanem
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
poslední sbohem
Je tomu už více než týden, co si hokejový gólman a mistr světa z Vídně Adam Svoboda (†41) sáhl na život. Nejen rodina, ale i spoluhráči a fanoušci nesou jeho smrt těžce a proto jsou pořádány dva obřady, z nichž jeden je pro rodinu a druhý pro příznivce a kolegy z branže. Informoval o tom server isport.blesk.cz.

Adam Svoboda za sebou měl zářnou kariéru. Chytal v Pardubicích, Plzni i za Slavii, ale působil i v zahraničí, třeba v Německu nebo Rusku. Do branky za národní tým se držitel dvou mistrovských titulů postavil jednačtyřicetkrát. Osudnou se mu stala lednová autonehoda, kterou opilý zavinil. Následovalo okamžité vyloučení z Pardubic, kde trénoval mladé brankáře. Kvůli alkoholu za volantem skončil i v české reprezentaci. Fotky z místa nehody mluví jasně, o žádný zanedbatelný karambol se nejednalo.

Ačkoliv ho autonehoda a to, co po ní následovalo, trápila, jeho blízcí zůstali v šoku. Že by byl tak nešťastný, aby si sáhl na život, si nemyslel nikdo. Bohužel se podle všeho utápěl ve svých trablech sám a rozhodl se ukončit život oběšením.

První obřad, který proběhne v úzkém rodinném kruhu, se odehraje 20. května v přesně neurčený čas. Dát sbohem svému milovanému přijde manželka Petra se synem Adamem, Svobodův bratr Dalimil s rodinou a zarmoucení rodiče Věra a Milan Svobodovi. Rozloučení pro veřejnost pak proběhne stejného dne a to v 11:30 v prostorách obřadní síně pardubického krematoria.

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

Související články

Další články

Nejnovější kauzy