Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Dva noví pacienti v kritickém stavu! V noci je přivezli do brněnské nemocnice u sv. Anny

Zdroj: repro Mapy.cz, archiv
+ Dalších 8 fotografií
koronavirus
Brněnská nemocnice u sv. Anny má dva nové pacienty s koronavirem ve velmi vážném stavu. Prvního muže (55) přivezli už v noci, druhého (61) během sobotního dopoledne, oba z Prostějova. Jsou napojeni na plicní ventilátor.

Brněnská Fakultní nemocnice u sv. Anny má v péči už tři pacienty nakažené koronavirem v kritickém stavu. Dva nové případy přivezla záchranka v noci a dopoledne z Prostějova.

"Během noci a dnes dopoledne k nám byli převezeni z anesteziologicko resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov další dva pacienti s onemocněním COVID-19, jejichž stav se zhoršil natolik, že museli být převezeni k nám a napojeni na plicní ventilátor," uvedla mluvčí Dana Lipovská. Svatoanenská nemocnice je jediná na jižní Moravě, která může přijímat pacienty s koronavirem ve vážném stavu.

"Jedná se o muže, jeden je ročník 1965 (pacient z noci) a druhý ročník 1959 (pacient z dnešního dopoledne). Aktuálně tedy máme na anesteziologicko resuscitační klinice tři pacienty s onemocněním COVID-19. Všichni jsou napojeni na plicní ventilaci a jejich stav je velmi vážný," dodala Lipovská.

Česko má dohromady už přes 900 infikovaných, zotavili se zatím čtyři lidé. Ministerstvo zdravotnictví neeviduje žádné úmrtí na koronavirus.

Související články

Další články