Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dva ňoumové šli na Sedlčansku krást marihuanu: Noční akce se ale totálně pokazila!

Zdroj: Profimedia.cz
Dva mladí muži ve věku 20 a 21 let si mysleli, že když půjdou krást marihuanu, nic jim nehrozí. Že přeci nikdo nebude hlásit, že mu někdo ukradl drogy. Jenže celá akce se totálně pokazila.

Dva mladíci se rozhodli, že se dostanou k marihuaně tak, že někomu vykradou políčko. Nejdříve jeli za Prahu, kde měli vytipováno, že tam někdo pěstuje marihuanu na zahrádce. Jenže dojeli pozdě, úroda už byla skoro celá sklizená. Vzali jen část poslední rostliny. První neúspěch je ale od další akce neodradil.

Vyrazili do vesnice na Sedlčansku, kde věděli, že majitel má marihuanu ve skleníku. „Zapůjčeným autem odjeli do vesnice na Sedlčansku, zaparkovali nedaleko jednoho rodinného domu a protože si hráli na profesionály, zamaskovali si obličeje a do rukou vzali nářadí. Po přestřižení oplocení vnikli na pozemek a pokusili se dostat do skleníku. Netušili, že majitel objektu na něj namontoval elektronický alarm. Po jeho spuštění se dali zloději na útěk. Jeden z mužů se při překonávání plotu poranil a nemohl ani řídit. Vozidlo proto zůstalo na místě, odemčené. Uvnitř se nacházely doklady a část rostliny z předchozí krádeže,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Mladíci netušili, že majitel skleníku celou akci nahlásí. Oba loupežníky tak záhy dopadli policisté. Zadrženým ňoumům sdělili strážci zákona podezření z přečinu porušování domovní svobody. Pětapadesátiletý majitel skleníku se hájil, že marihuanu pěstuje pro léčebné účely. Ani to se ale v Česku nesmí. Kriminalisté nyní části rostlin podrobí expertíze a rozhodnou o dalším postupu.

Související články

Další články