Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dva nejsilnější proslovy na Slavíkovi: Řezníkovi bylo ze všech zle, Gottová rozplakala lidi v sále

Ivana Gottová zavzpomínala na svého manžela. Řezník si nebral servítky.
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka, koláž eXtra
+ Další 4 fotografie
Český slavík 21

Znovuobjevená hudební anketa Český slavík 21 má za sebou první slavnostní večer. Přenos byl plný překvapivých vítězství, dojemných proslovů, skvělých vystoupení, ale nebyla nouze ani o kontroverzi. O tu se postaral rapper Řezník, který  zvítězil v kategorii Hip hop & rap.

Sošku si Řezník převzal v typické masce smrťáka. Jen co se pak chopil slova, řada umělců se nestačila divit. Rapper pěkně od plic řekl, co si myslí o anketě a české hudbě.

"Upřímně jsem měl velkou radost, když tahle anketa skončila, a doufal jsem, že už se nebude obnovovat. Česká pop music je už roky na úplném dnu, nekopíruje zahraniční trendy, a když si občas naladím v autě rádio, udělá se mi fyzicky zle," řekl rapper.

Tím však neskončil. "Tohle je takový žebříček toho, co poslouchají ženské 50 až 60 plus. U nás jsou šikovní progresivní umělci, ale ti v tomhle sále nesedí," zakončil svou řeč rapper a požádal diváky, aby už pro něj příště nehlasovali. Lidi v sále zůstali v šoku, stejně tak i moderátorská dvojice. Aleš Háma a Ondřej Sokol z husté atmosféry nakonec vybruslili a vrátili na pódium dobrou náladu.

Rozhněvaná Bagárová

Řezníkova slova však nezůstala bez odezvy. Včerejší večer byl jakousi vzpomínkou na nedávno zesnulého Mira Žbirku a Mistra Karla Gotta. Rapper svým nevybíravým chováním však pietní moment pošlapal.

Do kontroverzní postavy večera se pustila zpěvačka Monika Bagárová. „Chtěla bych konkrétně k panu Řezníkovi. Podle mě jste shnilá plesnivá osoba, která se schovává pod maskou a nemá odvahu ukázat svou tvář, no nedivím se, nechceme vás potkávat,“ řekla mu na pódiu, když společne s herečkou Patricií Pagáčovou vyhlašovala druhé místo v kategorii Zpěvák.

Špatné vzpomínky na Slavíky

Řezník neměl na Českého slavíka zrovna nejlepší vzpomínky. V roce 2013 byl totiž vyškrtnut z kategorie Hvězda internetu, přestože díky masivní podpoře své fanouškovské základny získal suverénní vítězství. Pořadatelé soutěže tehdy kontroverzní krok odůvodnili tím, že Řezníkova tvorba byla údajně v rozporu s právním řádem ČR.

Gottová všechny dojala

Diametrálně odlišný k Řezníkovi byl projev Ivany Gottové, vdovy po Karlu Gottovi (†80), která předávala sošku za nejlepšího zpěváka roku. Tím se stal Marek Ztracený.

Gottová ve své řeči promluvila o zesnulém manželovi i k lidem v sále. Roušky umělců byly promočené slzami. „Nebylo to jen o talentu, ale o jeho přístupu k fanouškům a lidem všeobecně, bylo to o jeho pokoře, skromnosti, slušnosti, o tom, že se pro fanoušky rozdával. Své příznivce miloval a byl tady pro ně celý svůj život. Nejen Slavíkům, ale i jejich manželkám a přítelkyním přeji hodně štěstí a pevné nervy,“ řekla na pódiu.

Jak se vám líbil včerejší slavnostní večer a co říkáte na Řezníkův proslov? Napište nám do komentářů.


Související články

Další články