Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dva mladíci ubodali těhotnou dívku: Na dítě se těšila, vypověděli u soudu

bestie
V severoněmeckém Stralsundu začal proces, v němž jsou dva mladí muži obviněni z vraždy těhotné osmnáctileté dívky. Nicolas Knopp (19) a jeho kamarád Niko Göttlich (21) si chtěli zkusit, jaké to je, zabít člověka. Jako oběť si vybrali těhotnou kamarádku. Prý proto, že bydlela sama.

Zrůdný čin se stal na ostrově Usedom v Baltském moři, informoval server týdeníku Focus. „Mluvili jsme o tom, jaké by to bylo, někoho zabít,“ vypověděl u soudu Nicolas Knopp, bez jediné emoce. Podle jeho slov potom padla věta: „Udělejme to dnes.“ Knopp následně řekl, že navrhoval různá jména z okruhu známých. Nakonec si vybrali nejlepší kamarádku jeho družky, dívku jménem Maria. „Bylo to snazší, protože žila sama,“ pokračoval.

Pachatelé na nic nečekali a Nicolas si pořídil nůž i náhradní oblečení. Jednoho březnového večera zamířili k Marii do bytu. Vloudili se k ní pod záminkou, že zapomněli nabíječku. „Potom jsem ji asi desetkrát bodl,“ popsal Knopp. Soudní lékař na jejím těle našel ale 19 bodných ran. „Protože křičela, sedl jsem jí na břicho a držel pusu, aby dál nekřičela,“ vypověděl Knopp s ledovým klidem. Nicolasův kamarád Niko přitom držel dívku za nohy.

Vrahové u soudu dostali otázku, zda věděli, že je dívka těhotná. Knopp přiznal, že ano. „Těšila se na to,“ pronesl – v tu chvíli se v soudní síni jeden z přihlížejících neudržel a vykřikl „Panebože“.

Otřesná vražda se stala už v polovině března, pachatele se podařilo zadržet o měsíc později. Oběma pachatelům hrozí doživotí. Knopp by ale mohl kvůli psychickým problémům a alkoholismu skončit v psychiatrické léčebně. Rozsudek by měl být znám 30. srpna.

Související články

Další články