Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

DVA MĚSÍCE PRÁZDNIN? Zapomeňte! Radní je chce radikálně zkrátit

DVA MĚSÍCE PRÁZDNIN? Zapomeňte! Radní je chce radikálně zkrátit
Zdroj: Profimedia
Radní za ČSSD Zdeněk Seidl přišel z odvážným plánem na zlepšení školství. Chce dětem zkrátit letní prázdniny z osmi týdnů na šest. Co tomuhle nápadu říkáte?

Letní prázdniny by měly trvat pouze šest týdnů a končit v polovině srpna. S tímhle kontroverzním návrhem přišel radní pro školství Středočeského kraje Zdeněk Seidl v rozhovoru pro DVTV. Prý by to pomohlo zvednout zhoršující se úroveň vzdělání českých dětí a ulevilo by se rodičům, kteří by měli míň starostí se zajišťováním táborů a babiček. Sestavování letního programu navíc leze do peněz.

Prý by se tím i našel prostor, kdy by se žáci a studenti mohli doučit matematiku, ve které polovina z nich silně pokulhává, jak ukázaly letošní maturity. Radní také šermoval argumentem, že v řadě zemí okolo nás mají kratší prázdniny než my, na což moderátorka namítla, že v řadě jiných mají naopak delší, v Lucembursku je to například 92 dní.

Seidl také filozofoval, že dvouměsíční letní prázdniny byly zavedeny proto, aby děti mohly pomáhat o žních, což v 21. století už není aktuální. Co si o tomto nápadu myslíte vy?

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy