Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

DVA MĚSÍCE PRÁZDNIN? Zapomeňte! Radní je chce radikálně zkrátit

Zdroj: Profimedia
Radní za ČSSD Zdeněk Seidl přišel z odvážným plánem na zlepšení školství. Chce dětem zkrátit letní prázdniny z osmi týdnů na šest. Co tomuhle nápadu říkáte?

Letní prázdniny by měly trvat pouze šest týdnů a končit v polovině srpna. S tímhle kontroverzním návrhem přišel radní pro školství Středočeského kraje Zdeněk Seidl v rozhovoru pro DVTV. Prý by to pomohlo zvednout zhoršující se úroveň vzdělání českých dětí a ulevilo by se rodičům, kteří by měli míň starostí se zajišťováním táborů a babiček. Sestavování letního programu navíc leze do peněz.

Prý by se tím i našel prostor, kdy by se žáci a studenti mohli doučit matematiku, ve které polovina z nich silně pokulhává, jak ukázaly letošní maturity. Radní také šermoval argumentem, že v řadě zemí okolo nás mají kratší prázdniny než my, na což moderátorka namítla, že v řadě jiných mají naopak delší, v Lucembursku je to například 92 dní.

Seidl také filozofoval, že dvouměsíční letní prázdniny byly zavedeny proto, aby děti mohly pomáhat o žních, což v 21. století už není aktuální. Co si o tomto nápadu myslíte vy?

Související články

Další články