Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dva desetiletí kluci umučili malého Jamese (†2): Jeden z vrahů má na krku další pedofilní skandál!

Nejděsivější případ vraždy v novodobé Anglii po čtvrt století
opět ožil.
Zdroj: reprofoto youtube.com
+ Další 4 fotografie
Jeden z nejbrutálnějších případů vraždy v novodobé historii Anglie po 25 letech opět ožívá. Psalo se 12. února 1993, když dva desetiletí kluci Jon Venables a Robert Thompson unesli teprve dvouletého Jamese Bulgera z nákupního centra v Liverpoolu. Vlekli ho dlouhé čtyři kilometry, aby ho bestiálně umučili k smrti. Vzhledem k nízkému věku si dětští vrazi odseděli směšné tresty. Čtvrt století po odporném činu, který tehdy otřásl celým světem, je jeden z pachatelů kvůli pedofilii opět za katrem.

Měl to být obyčejný páteční den strávený v nákupním centru v anglickém Liverpoolu. Jenže se stalo něco, z čeho se maminka Jamese Bulgera (†2) nevzpamatuje do konce života. Stačilo, aby na pár vteřin přestala dávat pozor a milovaný syn se navždy ztratil v neznámu.

Malého Jamese unesla dvojice teprve desetiletých kluků. Jon Venables a Robert Thompson vláčeli dvouletého chlapce dlouhé čtyři kilometry za město. Cestou je vidělo na 36 svědků. Někteří později vypověděli, že chtěli trojici odvést na policejní stanici. Nikdo to však neudělal. Stačilo opravdu málo a malý James mohl přežít.

Sadismus a bezcitnost, s jakou Venables s Thompsonem čin provedli, nemá v novodobé historii ostrovního království obdoby. Dvouletý James neměl šanci se o sedm let starším vrahům ubránit. Bestiálním způsobem ho umučili a bezvládné tělo poté pohodili k železničním kolejím na okraji Liverpoolu. Nalezeno bylo dva dny po vraždě.

Policistům trvalo osm dní, než dětské vrahy dopadli. Už o měsíc později byli odsouzeni za únos, mučení a vraždu. Vzhledem k jejich nízkému věku si však odpykali směšný trest. S dovršením osmnáctých narozenin, tedy po osmi letech, v roce 2001, je soud osvobodil. Vyfasovali alespoň celoživotní podmínku. Přesto rodičům umučeného Jamese zbyl jen nevěřícný výraz a ohromný pocit bezmoci.

Vrahové dostali novou identitu a získali tak šanci začít nový život. Zatímco Thompson se možnosti chopil a dosud o něm nebylo slyšet, případ Venablese je jiný. Odborníci jej označili za vysoce manipulativního člověka bez špetky svědomí. A měli pravdu.

Už v roce 2010 skončil Venables za mřížemi znovu. Po třech letech byl opět propuštěn na podmínku a zase se ukázalo, že šlo o chybné rozhodnutí. V listopadu loňského roku se u něj v počítači našlo ohromné množství dětské pornografie. Dokonce si pořídil manuál, který detailně popisuje způsoby pohlavního styku s dětmi. Jak informoval list The Sun, tentokrát svou vinu přiznal a koncem ledna opět skončil v base.

Před pětadvaceti lety to bylo jiné. Venables a Thompson házeli vinu jeden na druhého, oba tvrdili, že za bestiální čin může ten druhý. Důkazy ale hovořily nezvratně. Když si šel před osmi lety Venables podruhé sednout, maminka Jamese se v rámci možností radovala. Teď jí naděje, že spravedlnost konečně vyhraje, svitla znovu. A snad už naposledy.

Související články

Další články