Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dva Češi ztroskotali v Karibiku: S luxusním člunem najeli na útes, jeden je po smrti

Havárie v Karibiku: Dva Češi nabourali na útes, jeden nepřežil
Zdroj: Profimedia
Havárie

V Karibiku zemřel po nárazu luxusního člunu na útes jeden Čech. Podle portálu 721 News by se mělo jednat o podnikatele Miroslava Bučkovského (47), který kvůli offshorovým firmám figuruje na seznamu Pandora Papers. Druhý cestující Michal Průša (47)  je v těžkém stavu v nemocnici v Anguille. 

V úterý večer 18. ledna důstojníci Royal Anguilla Police Force (RAPF) vyrazili spolu s anguillskými hasičskými a záchrannými službami (AFRS) k nahlášené havárii luxusního motorového člunu, který narazil na útes. Podle portálu 721 News našli záchranáři na palubě dva cestující.

Údajně by se mělo jednat o Michala Průšu a Miroslava Bučkovského. Zatímco první zmíněný musel být kvůli těžkým zraněním hospitalizován na jednotce intenzivní péče v Nemocnici princezny Alexandry v Anguille, Bučkovský byl na místě prohlášen za mrtvého.

"Od středy to řeším..bohužel..byli jsme léta hodně dobří kamarádi a s jeho tátou před devadesátkami," potvrdil redakci eXtra.cz tragickou smrt Bučkovského miliardář Richard Chlad.

Panama Papers

Bučkovský by měl být podnikatelem, který figuruje na seznamu novinářů Pandora Papers. Ti například před loňskými volbami zveřejnili, že expremiér Andrej Babiš využíval offshorové firmy. Toho se měl dopustit právě i Bučkovský. Podnikatel v minulosti chodil s exmanželkou Romana Vojtka Terezou.

Podle záchranářů zatím není jasné, jak k neštěstí došlo, a příčina nehody se teprve vyšetřuje. Tragédie se odehrála přibližně šest kilometrů od korálového a vápencového ostrova Anguilla v souostroví Malých Antil. Situován je přibližně 250 kilometrů východně od Portorika.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy