Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Dva Češi zmizeli v rakouských Alpách: Pátrání komplikuje silný vítr

Češi v ohrožení
Záchranáří pátrají po dvou horolezcích z Česka, kteří se ztratili při výstupu na horu Hochalmspitze v rakouských Alpách. Pravděpodobně se neznají a každý se do drsného terénu vypravil sám. Jednoho našel vrtulník, kvůli silnému větru ho však nemohl zachránit.

V rakouských Alpách se ztratili dva Češi, už od pondělí po nich pátrá horská záchranná služba. O manévrech na hoře Hochalmspitze informoval server orf.at.

Hlášku o českých horolezcích v nesnázích dostali záchranáři od turistů z Maďarska, pro které vyjížděli v pondělí ráno. V pohotovosti byl vrtulník, který jednoho z mužů našel. Silný vítr ale znemožnil záchranu a helikoptéra se musela vrátit na základnu.

V úterý se pro něj vrátila, muž už však na místě nebyl. Na druhého z Čechů nenarazili při pátrání vůbec. Záchranná akce na 3 360 metrů vysoké hoře, kterou komplikuje nepříznivé počasí, bude pokračovat i ve středu.

Související články

Další články