Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nigerijec v Itálii rozřezal krásnou Pamelu (†18) a tělo dal do několika kufrů. Vražda rozpoutala krutou rasistickou odvetu!

+ Dalších 6 fotografií
Itálie se ocitá ve víru rasového násilí. Osmadvacetiletý italský občan Luca Traini střílel do lidí, kteří do Itálie přišli z Afriky. Traini se otevřeně hlásí k rasistům. Jaký měl motiv k šílenému činu? Objevují se hlasy, že mstil smrt mladičké Italky Pamely Mastropietro (†18). Tu zřejmě zavraždil nigerijský přistěhovalec.

Záměr útočníka, který v italské Maceratě střílel do přistěhovalců z Afriky, zatím nebyl zcela jasný. Bylo ale bez debat, že jeho čin měl rasistický motiv. Podle všeho ale měla být střelba do náhodných afrických migrantů osmadvacetiletého Luca Trainiho pomstou za zemřelou Pamelu Mastropietro (†18), kterou na stejném místě zřejmě zabil a rozřezal nigerijský drogový dealer.

Občané provincie Macerata vypověděli, že střelba se linula z vozu značky Alfa Romeo. Útočník zranil nejméně šest lidí. Konkrétně jednu ženu a pět mužů. I přes způsobená zranění to vypadá, že Luca Traini svého činu nelituje. Policií byl odchycen před místním památníkem padlým vojákům jen dvě hodiny po střelbě, když zrovna zdravil fašistickým pozdravem a křičel „Ať žije Itálie“. Strážcům zákona se odevzdal zcela dobrovolně. Podle webu ANSA.it je momentálně ve stejné vazbě jako Innocent Oseghale. Muž, kvůli kterému to všechno začalo.

Innocent Oseghale je původem z Nigérie a živil se v Itálii jako drogový dealer. Nejčastěji se pohyboval právě v městečku Pollenza, které pod provincii Macerata spadá. Do stejné oblasti se přijela léčit z drogové závislosti i mladičká Pamela Mastropietro. Kriminalisté tvrdí, že dívka začala chodit do odvykacího centra pro narkomany v říjnu, následně ale komunitu opustila. Oseghale byl podle kamer poslední, kdo ji viděl živou. Je tedy zřejmé, že dívka se závislosti zcela nezbavila.

Nigerijec byl obviněn z vraždy poté, co bylo nalezeno rozřezané tělo Pamely v několika kufrech, které byly pohozeny na ulici, píše Il Giornale. Nejen díky kamerovým záznamům je hlavní podezřelý dealer. Vyšetřovatelé u něj doma našli dívčino oblečení, které bylo nasáklé krví.

Luca Traini byl v minulosti napojen na několik extremistických stran a událost nemohl strávit a začal jednat. „Jel jsem zrovna autem do posilovny, když jsem slyšel o případu Pamely Mastropietro v rádiu. Vrátil jsem se domů, otevřel trezor a vzal zbraň,“ přiznává se Luca podle ANSA.it. Osud útočníka je v rukou kriminalistů. O výši trestu zatím lze jen spekulovat.

Související články

Další články