Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Důvěrné informace o heroinové Tereze: Kdo stojí za stránkou, která pouští detaily o vyšetřování?

Zdroj: archiv
+ Dalších 30 fotografií
Celé Česko už téměř týden s napětím sleduje případ Terezy H. (21), kterou na letišti v pákistánském Láhauru zadrželi s devíti kilogramy heroinu. Podle dosavadních zjištění nebylo její zatčení náhoda, celníci na ni prý měli hlášku. Zatímco dívka z Uherského Hradiště sedí ve vazbě, kdosi na Facebooku vytvořil stránku, na které se objevují zajímavé informace i videa. Kdo za ní stojí?

Minulý čtvrtek vznikla na Facebooku stránka pojmenovaná podle Terezy H., na které se vedle odkazů na články ze zahraničních i českých médií objevila i dvě videa. Záběry, na nichž nejvíc sexy pašeračka přihlíží odhalení ohromného množství heroinu a následně hovoří o muži, který jí měl drogu zřejmě předat, naznačují, že majitel stránky musí být v kontaktu s někým z Pákistánu.

„Nikdo si nezaslouží být mučen v nelidských věznicích. Like na podporu, aby byla Tereza vydána do České republiky!“ zní jeden z příspěvků na stránce. Člověk nebo lidé, kteří za ní stojí, se sice tváří, že chtějí Tereze pomoct, ale všechno může být jinak.

Jen o pár hodin později se tam totiž objevil vzkaz, v němž autor doufá, že příběh Terezy sníží účast českých občanů na drogovém byznysu. „Cílem této stránky je ukázat, že Tereza byla aktivním členem mezinárodního drogového kartelu, který v České republice verbuje mladé lidi k pašování velkého množství drog do EU a přímo v ČR buduje a patrně již disponuje rozsáhlou sítí pašeráků,“ stojí na facebookové stránce.

Vyvstává proto otázka, kdo ji založil a co aktivitou ve skutečnosti sleduje. Může jít o člověka z dívčina blízkého okolí. Snaží se takto pomoct, anebo naopak ještě víc uškodit své kolegyni ze švýcarského nevěstince Simona H. (23)? Nedávno tvrdila, že Tereza je její srdíčko, ale minulost této ženy by k tomu směřovala.

POKUD MAJITELE STRÁNKY ZNÁTE ANEBO JSTE JÍM VY, NEVÁHEJTE SE OZVAT NA E-MAIL REDAKCE@EXTRA.CZ.

Související články

Další články