Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dustin Hoffman slaví 83. narozeniny: Rain Man, bojovník s rakovinou a možný sexuální zvrhlík

John Voight a Dustin Hoffman ve filmu Půlnoční kovboj.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
kritika
Dustin Hoffman (83) během své kariéry získal hned několik ocenění včetně dvou Oscarů. Charismatický herec židovského původu, který ztvárnil mnoho nezapomenutelných filmových postav, o svém soukromí nikdy příliš nemluvil. I přesto ale vyšly na povrch nepříjemnosti, se kterými tento malý velký muž musel bojovat.

Filmový Benjamin Braddock nikdy nepatřil k typickým hollywoodským krasavcům. Malou postavu (měří jen 166 centimetrů) Dustin Hoffman vždy nahrazoval obrovským hereckým charismatem.

Absolvent rozhodl

Do povědomí diváků se zapsal na konci šedesátých let rolí mladého absolventa univerzity Benjamina ve stejnojmenném, dnes už legendárním snímku. Tento jeho debut mu vynesl nominaci na Oscara Přitom rodák z Kalifornie původně studoval hudbu - umí hrát výborně na klavír, což v několika filmech předvedl divákům.

Oscar za film Rain Man

Po filmu Absolvent, ve kterém se nechal svádět starší ženou, začala jeho kariéra stoupat strmě nahoru. Hoffman byl obsazován do hlavních rolí a za filmy Rain Man a Kramerová versus Kramer byl oceněn Oscary. Mimo to získal spoustu dalších nominací a hereckých ocenění.

Kromě filmu Rain Man, ve kterém ztvárnil autistu Raymonda Babbitta, si asi pamatujete i vědce ze Smrtící epidemie (1995) nebo roli ve filmu Tootsie (1982), kde se převtělil do ženy a uspěl.

Herec, který v sobotu slaví třiaosmdesáté narozeniny, se naposledy před filmovou kamerou objevil v roce 2017 ve filmu Meyerowitzovic historky (nový výběr).

Sexuální predátor

I když jeho soukromý život neprovázely žádné větší skandály, před třemi lety byl Hoffman nařčen z několika případů sexuálního obtěžování. To logicky vzbudilo poprask a zasáhlo značnou část jeho fanoušků.

V roce 2017 si jeho herecká kolegyně Kathryn Rossetter vzpomněla, že ji Hoffman obtěžoval a ponižoval, když hráli spolu v divadle v roce 1982. Inscenace Smrt obchodního cestujícího se pro Kathryn Rossetter stala podle jejích slov peklem. Každý večer plakala, když si uvědomila, že druhý den se znovu setká s Hoffmanem. Podle jejích vzpomínek jí Hoffman v šatně přetáhl přes hlavu kombiné a smál se, když před kolegy stála s obnaženými prsy. Hoffman její vzpomínky nechal bez komentáře. S podobným tvrzením také přišla herečka Anne Graham. Ta tvrdila, že na ni dělal Hoffman narážky, když jí bylo pouhých 17 let. Hoffman uvedl, že si na nic nepamatuje, ale pro jistotu se omluvil.

Boj s rakovinou

O divokých letech a mládí nikdy moc nemluvil. Stejně tak nikdy fanouškům nepřiznal, že bojuje rakovinou":https://www.extra.cz/necekana-zprava-dustin-hoffman-alias-legendarni-rain-man-mel-rakovinu. Tato zpráva vyplula na povrch v roce 2013. Lékaři však odhalili nádor včas a ještě ve stejném roce bylo uveřejněno, že se díky kvalitní lékařské práci z nemoci zotavuje. Největší podporou mu je v těžkých chvílích rodina. Se svou druhou manželkou Lisou, se kterou je už 40 let, má čtyři děti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy