Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Dusno v MasterChefovi: Punčochář rostl z Petřiných dotazů, nakonec kuchyni opustil Kuba

Kuba souboj proti Petře nezvládl.
Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Další 3 fotografie
MasterChef

Pět nejlepších se ve středu večer utkalo o postup do semifinále MasterChef Česko 2021. Jak řekl porotce soutěže Radek Kašpárek, nyní začal boj na ostří nožů. Kdo to zvládl a kdo naopak musel odevzdat zástěru?

Do dnešního vaření museli soutěžící v kuchyni MasterChef zakomponovat flambování, přípravu těsta, provzdušnění, hmoždíř a čaj. Na vaření měla pětice amatérských kuchařů 75 minut.

Besky si na flambování zvolila portské víno. Porotci byli na vážkách, ale zadařilo se. Kuba tentokrát vsadil na přípravu dezertu – tartaletku s flambovaným ovocem. Ta se sice nevydařila podle plánu, ale Kuba byl vynalézavý a rozhodl se těsto nadrobit a vyrobit jakési křupinky.

Jitka vsadila na zapečené palačinky a před porotci jednoznačně zazářila. Petra se rozhodla zariskovat a připravila žloutkovou raviolu. Paolo předstoupil před porotce s Matcha zmrzlinou a piškotem. Jan Punčochář vyzdvihl, že v jeho pokrmu je cítit čaj nejvíce.

Test chuti a boj s rybou

Prvními postupujícími se staly Jíťa a Besky. Zbylá trojice se utkala ve druhé výzvě – testu chuti. První byl Paolo a uhádal 5 surovin. Druhá byla na řadě Petra, která poznala tři. Posledním bojovníkem byl Kuba, který uhodl dvě suroviny. Paolo se stal dalším postupujícím do semifinále.

Kuba a Petr se utkali o poslední postupové místo v exkluzivní výzvě - Master Class Jana Punčocháře. Dvojice se musela poprat s obří rybou, které se říká „divoký halibut“ a zároveň udržet vařící tempo s Punčochářem. Zatímco Kuba byl v klidu, Petra se neustále Jana na něco ptala a prosila ho o zopakování.

Na porotci bylo vidět, že ho to trochu štve. „Mě kdyby se takhle kuchař pořád ptal, tak ho normálně… nevím, co bych s ním udělal,“ prohlásil Punčochář.

Nakonec do finálové čtyřky postoupila Petra. Trojice na balkoně si však přála Kubu, který musel vrátit zástěru. „Kuba v této soutěži byl jako můj brácha, který nade mnou stál a podporoval mě psychicky,“ řekl Paolo.

Související články

Další články