Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dušičky na místě posledního odpočinku Karla Gotta: Obří srdce a dojemné vzkazy do nebe

Dušičky na místě posledního odpočinku Karla Gotta: Obří srdce a dojemné vzkazy do nebe
Zdroj: Karel Písařík / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
pocta zesnulým
Na Dušičky neboli Památku zemřelých se každoročně prozáří hřbitovy po celé České republice. I během pandemie nosí lidé na hroby milovaných, kteří už nejsou mezi námi květiny, svíce, andílky, fotografie a vzkazy. Lidé nezapomínají ani na známé osobnosti. Rodina, přátelé a fanoušci Mistra Karla Gotta (†80) nosili na hrob legendárního zpěváka květiny a dary celý víkend. U náhrobku s jeho podobiznou nechali Mistrovi i dojemné vzkazy do nebe.

Je to již více než rok od úmrtí Mistra Karla Gotta, který byl největší českou legendou a nejznámějším zpěvákem široko daleko. Na jeho vzpomínku a památku chodí lidé zapalovat svíce po celý rok. Lidé na zpěváka s nezaměnitelným hlasem nezapomněli ani na Dušičky. Rodina, přátelé a stovky fanoušků přineslo na jeho hrob dary v podobě svíček, květin, andělů a dojemných vzkazů.

Svíčky na hrobě Karla Gotta hoří bez přestání

Karel Gott zemřel 1. října 2019 před půlnocí v kruhu své rodiny v důsledku těžké nemoci, se kterou bojoval delší dobu. Bylo mu 80 let.

Veřejnost se měla možnost rozloučit zpěvákem Karlem Gottem v pátek 11. října v Paláci Žofín v Praze. Veřejné rozloučení s Mistrem Gottem trvalo 16 hodin. Na Žofín dorazilo 49 tisíc fanoušků.

Božský Kája odpočívá na hřbitově na pražských Malvazinkách, tak jak si sám Mistr přál, a jeho hrob ozáří celoročně na tisíce svíček.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy