Ne každý rodič evidentně bere dítě jako požehnání. Druh a družka vychovávající dvě malé děti ve věku tři až šest let žili doslova a do písmene jako dobytek.

Naprosto šokovaní zůstali policisté v Liverpoolu, když vešli do domu dvou alkoholiků, jejichž jména s ohledem na odebrané děti není možné zveřejnit. Už okolí domu, kde byly poházené znečištěné plenky a špinavé haraburdí, ukazovalo na to, že v tomto domě nebude něco v pořádku.

Ale například kýbl plný moči v kuchyni vyděsil i hodně otrlé sociální pracovníky.

Děti byly nuceny žít ve špíně, spát na polštářích, které vypadají z fotografií, že jsou znečištěné výkaly, a jíst už dávno shnilé a zkažené potraviny. Který rodič takovou situaci dopustí, nad tím zůstává rozum stát.

Děti byly z otřesných podmínek sociální službou odebrány a rodiče byli postaveni před soud. V jejich velký neprospěch hraje jasný fakt, že k situaci nedošlo nárazově nějakým zhoršením situace v rodině či momentálním zanedbáním, ale trvalo to rozhodně měsíce. Na to také poukázal soudce, který zároveň přihlédl ke snaze rodičů celou svoji situaci zlepšit a dobrovolnému podrobení se odvykací kúře.

Oba rodiče dostali stejný trest a čtyři měsíce podmínečně s odkladem na 18 měsíců a nařízení dokončení odvykacích programů.

Je to podle vás dostatečné potrestání za to, co si musely děti vytrpět?