Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dům, ve kterém žil Harrison Ford v dětství, se prodává za cenu bytu 3+1 v Praze

Dům, ve kterém žil Harrison Ford v dětství, se prodává za cenu bytu 3+1 v Praze
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
herec
Harrison Ford dnes slaví 78. narozeniny. Už je to starý pán, kterému ale sil neubývá. Kdysi to však býval malý kluk, který žil v krásném domě z roku 1922. Ten je nyní na prodej za velmi slušnou cenu, konkrétně za 400 000 dolarů. V podobných cenových relacích se momentálně pohybují lepší pražské byty.

Dům postavený v tudorovském stylu z režných cihel byl místem, ve kterém herec Harrison Ford strávil podstatnou část svého dětství. Nachází se v ulici Washington Ave v Park Ridge v Illinois, zhruba 25 kilometrů od Chicaga. Nemovitost je v současné době na trhu za pouhých 400 000 dolarů, což je při současném kurzu v přepočtu 9 468 800 korun podobná cena, kterou zaplatíte za lepší byt 3+1 v Praze.

Harrison Ford spal v ložnici s balkonem

Harrison Ford ho spolu se svou rodinou obýval v 50. letech 20. století. V domě mu patřil pokoj s balkonem. Jeho bratr - méně známý herec Terence Ford - pak podle webu Architectural Digest obýval nejmenší místnost. Po ukončení střední školy se dnes už slavný herec přestěhoval na kolej univerzity ve Wisconsinu a nakonec se vydal do Los Angeles. Od té doby dům vystřídal další dva majitele.

Dům o rozloze 650 metrů čtverečních má tři ložnice, vysoké stropy a prostorné pokoje. Nicméně potřebuje renovační zásah. Na elektřinu se například nesáhlo od doby, kdy byl v roce 1922 postaven. Kromě elektrických rozvodů potřebují vyměnit i trubky a okna. Terénní úpravy si zaslouží i okolí. I přesto se ale investice vyplatí. Domy v okolí většinou stojí minimálně 700 000 dolarů. Navíc skutečnost, že v tomto domě strávil dětství Harrison Ford, přidává domu nespornou přidanou hodnotu. Jen o dva bloky dál navíc vyrostla americká politička Hillary Clinton.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy