Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Dům v Lenoře nechal explodovat problémový senior. Obyvatelé si na něj stěžovali

Zdroj: HZS Jihočeského kraje a Policie ČR
+ Další fotografie
co dělala policie?
Proč explodoval dům v Lenoře na Prachaticku? Za incidentem stojí zřejmě jeden z místních obyvatel, se kterým byly dlouhodobě problémy. Lidé ze zničeného domu obviňují policii, že je před agresivním mužem nedokázala ochránit. K explozi došlo v pondělí.

Problémový muž měl s ostatními sousedy velké spory a čekal ho soud. „Roky nám tu vyhrožoval, že ten barák podpálí a vyhodí do vzduchu. Už jednou tu rozlil benzin. Kdyby to někdo už dávno řešil, nemuselo se to stát,“ uvedla pro web idnes.cz jedna z obyvatelek Lenory. K explozi došlo v pondělí. Devět lidí bylo zraněno, jeden člověk explozi nepřežil.

„Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS Jihočeského kraje ve spolupráci s Policií ČR. Zatím pracují s verzemi – technická závada, nedbalost i úmysl. Předběžně vyčíslená přímá škoda je ve výši 12 mil,“ uvedla ve čtvrtek 3. října mluvčí HZS Jihočeského kraje Jana Neškodná.¨

Dům byl pravděpodobně zapálen plynovými lahvemi. Za útokem má stát muž, který měl se sousedy už roky spory a žaloval je. Příští týden se všichni měli poprvé potkat u soudu.

„Mnohokrát vyhrožoval, že to podpálí. Když zhruba před třemi lety na podlaží a chodby vylil benzin, zavolali jsme policii. Přijeli a jediné, co řekli, bylo, že si ho máme hlídat. To je výsledek,“ sdělil redaktorům idnes.cz Svatopluk Pevný, předseda sdružení nájemníků sousední bytovky. Lidé z Lenory sepisují trestní oznámení na policii.

„Stěžoval si, že nesouhlasí s naším účetnictvím. Lidé z domu nám vyprávěli, že už roky s ním mají spory i soudy a že příští týden je čeká soud,“ dodala ekonomka a účetní bytového družstva Jitka Kováříková.

Starosta Lenory Antonín Chrapan uvedl, že lidé si stěžovali jen ústně, žádnou oficiální stížnost prý nikdy nedostal.

Mohlo by vás zajímat

Další články