Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Dům, kde uhořely tři děti (†1, †4 a †9): K tragédii nemuselo dojít! Majitel se vyjádřil…

Muselo k tragédii dojít?
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
Teprve před nedávnem došlo k tragédii v obci s názvem Oleksovice, kde uhořely tři malé děti (†1, †4 a †9) v rodinném domě. Hořet začalo právě v jejich pokojíčku. Ze žhnoucího pekla jim pomáhali hasiči i záchranáři. Bohužel marně. Pravděpodobnou příčinou neštěstí je přímotop, kterým si děti topily. Proč? Nad tím se udivuje i majitel domu. Dříve se totiž v baráku topilo uhlím a dřevem.

Rozsáhlý požár způsobil smrt tří dětí v rodinném domě v Oleksovicích. Neštěstí otřáslo celým Znojemskem. Za pravděpodobnou příčinu požáru je považován přímotop. Majitel domu se však podivuje proč. Způsob vytápění byl dříve jiný. „Dům se vyhříval vždy uhlím a dřevem. Plyn uvnitř nikdy nebyl, jen přípojka vyvedená před barákem,“ řekl serveru Blesk.cz.

Petr R., jak se majitel jmenuje, tvrdí, že barák je starý neuvěřitelných osmdesát let a po smrti poslední nájemkyně zůstal prázdný. Původní záměr bylo prodat ho. Rodina ale o dům velmi stála. Starosta zase říká, že rodina byla sociálně slabá a do Oleksovic utekla před dluhy. To ale majiteli nezabránilo, aby jim domek za symbolickou cenu pronajal a oni vždy platili včas.

Pan Petr R. se ale pozastavil i nad jinou věcí. „Nestačil jsem se divit. Všechno zaskládané, tam se nedalo hnout. Možná i proto neměli kam složit uhlí nebo dřevo,“ popisoval prostředí domu poté, co ho tam zavolali kriminalisté.

V rodinném domě jsou téměř všude původní elektrické rozvody. Až na dětský pokojíček, tam byla údajně nová elektroinstalace. Příčinou by mohl být přímotop, ale i zkrat z laicky nastavené prodlužovačky. S jistotou ale nikdo nic neví a kriminalisté na případu pracují. Jisté je, že kdyby se topilo původním způsobem, k tragédii možná nemuselo dojít.

Související články

Další články