Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Důl Darkov má přes sto nakažených: Jeden ze zaměstnanců přenesl nákazu na své dítě, třída je v karanténě

Důl Darkov má přes sto nakažených: Jeden ze zaměstnanců přenesl nákazu na své dítě, třída je v karanténě
Zdroj: Pixabay
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Kvůli rozšiřující se nákaze koronaviru v Dole Darkov se Moravskoslezský kraj uchýlil ke drastickým opatřením. S okamžitou platností byly zakázány návštěvy ve všech zdravotnických a sociálních zařízeních v kraji, aby se nenakazily rizikové skupiny. V jedné ze škol byla rozpuštěna školní skupina, protože se dítě nakazilo od rodiče, který v dole pracuje...

V Dole Darkov v Karviné se nákaza koronavirem objevila už minulý týden a do dnešního dne byl virus zjištěn u zhruba 150 zaměstnanců a rodinných příslušníků. Krajští hygienici plánují nechat otestovat dalších tisíc lidí, a to i přes víkend. Kvůli rozšíření nákazy se Moravskoslezský kraj rozhodl uzavřít veškerá zdravotnická a sociální zařízení, jako jsou nemocnice nebo domovy pro seniory.

Kraj zamezí dalšímu šíření

Kraj tím chce zamezit rozšíření mezi starší či nemocné pacienty. "S koncem nouzového stavu není v kompetenci hejtmana ani krizového štábu opatření nařídit plošně na celém území regionu, veškeré kompetence jsou na Krajské hygienické stanici, přesto toto opatření doporučujeme i ostatním zřizovatelům a poskytovatelům v regionu," uvedl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Koronavirus na základní škole

Základní škola generála Svobody v Havířově eviduje, že jeden žák deváté třídy, který se v dobrovolné školní skupině připravoval na přijímací zkoušky, je nakažený koronavirem také, jeho rodič byl pravděpodobně jedním z pracujících v Dole Darkov. Potvrdil to Pavel Hamza, který je vedoucím odboru školství a kultury havířovského magistrátu.

"Situaci konzultovala ředitelka školy s hygienickou stanicí. Skupina, kam nemocné dítě patřilo, byla umístěna do karantény. Stejně tak dva učitelé, kteří se ve skupině vyskytovali," dodal Hamza s tím, že páteční "vyučování" bylo zrušeno, i když se spolu děti nesetkaly.

Hamza uvedl, že město nechá školu pracovníky vyčistit za pomoci tzv. mokré dezinfekce a v sobotu proběhne kompletní dezinfekce prostor. "Tu provede Hasičský záchranný sbor okresu Karviná," dodal Pavel Hamza.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy