Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Důkaz, že lidská hloupost je skutečně nekonečná: 10 nejtrapnějších facebookových příspěvků

„Americká vlajka a podivně vypadající papoušek.“
Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií

Jeden z nejznámějších výroků Alberta Einsteina zní: „Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.“ Je tedy nabíledni, že příspěvky, jejichž screenshoty naleznete v naší galerii, by slavného fyzika jistě ani trochu nepřekvapily.

Sociální sítě jsou skvělé v tom, že pokud na nich někdo zveřejní něco opravdu moudrého a objevného, během chvilky se o tom mohou dozvědět tisíce uživatelů z celého světa. Totéž však bohužel (nebo bohudík?) platí i pro příspěvky nesmyslné, trapné, až vysloveně idiotské. A že takových na Facebooku, Twitteru apod. najdete…

Většina kverulantů a misantropů je pravděpodobně bude pokládat za jasný doklad toho, že lidstvo stále více hloupne. S tím by nepochybně souhlasil například i Gerald Crabtree, profesor patologie a vývojové biologie na Stanfordově univerzitě, podle kterého Homo sapiens o svůj intelekt začal přicházet již v době, kdy „vynalezl“ zemědělství a začal vést usedlý život.

Není tomu ale spíš tak, že díky existenci sociálních sítí, diskusních fór a dalších nástrojů masového šíření informací jsou nyní naše vědomostní nedostatky jen víc „vidět“? A není snad pravdou, že právě na internetu si můžeme doplnit mezery ve vzdělání mnohem snáze a rychleji, než si je mohli doplnit naši předkové?

Související články

Další články