Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Důkaz, proč byl Karel Gott opravdu božský: Dojemná vzpomínka na českého velikána

Karel Gott
Zdroj: Facebook
+ Dalších 16 fotografií
OBDIV
I ten, kdo zrovna nepatřil ke skalním fanouškům Karla Gotta (†80), musel při setkání tváří v tvář uznat, že člověk s takovým charismatem a chováním se rodí jen jednou za století, možná za delší dobu. Která vzpomínka za léta setkávání s Mistrem se vryla do paměti našemu redaktoru nejvíc?

Novinář byl jeden čas specialistou na Karla Gotta (†80) v jedné z redakcí tištěných deníků a sám poznal, jak si umělec skvěle dokázal ohlídat, co se o něm píše. Raději s redaktory spolupracoval, než by s nimi válčil. Uměl zkritizovat, ale jinak dokázal navodit atmosféru, aby to působilo, jako by byl s dotyčným skoro ten nejlepší kamarád. Média mu jeho vstřícnost ráda oplácela.

Při jednom ze setkání autora textu s Mistrem již před řadou let se stalo, že k zpěvákovi přišla už špatně chodící babička, aby mu poděkovala za písničky. A spustila: „Pane Gotte, pamatujete si mě? Já jsem byla na vašem koncertě v Lucerně v roce 1975 v sedmnácté řadě uprostřed a vy jste se na mě jednou dlouze zadíval, byla jsem vám sympatická.“

Reakce

Karlu Gottovi se okamžitě rozzářily oči, chytil roztomilou seniorku kolem ramen a řekl: „No samozřejmě! Jak bych mohl zapomenout! To jste opravdu vy? Vůbec jste se za tu dobu nezměnila,“ zalichotil. Paní od svého idolu odešla oblažená se zážitkem do konce života.

Božský Karel se otočil na pisálka s pobaveným úsměvem. „To se mi stává často. A já ty dámy nemohu zklamat. Nemohu jim říct, že přes reflektory toho není moc vidět a že jsem za svou kariéru viděl tolik tisíc tváří, že si opravdu nemohu vybavit jednu, kterou jsem na vteřinu zahlédl v davu někdy před třiceti lety. Nemohu jim to udělat,“ vysvětlil okouzlenému novináři.

Tomuhle se říká profesionalita, na kterou jen tak někdo nemá. A právě tu na něm všichni obdivovali. I v pozdním věku se podepisoval všem fanouškům do posledního z nich, a to klidně i ve tři ráno ve vymrzlé sportovní hale. Nejednou to odnesl na zdraví. Ale neexistovalo, aby své fanoušky zklamal. I proto Karel Gott bude chybět úplně všem…

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy