Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Dufek by považoval krachy restaurací za očistu: Jsi rudá ku*va a kovaný komanč, zuří lidé

Dufek by považoval krachy restaurací za očistu: Jsi rudá ku*va a kovaný komanč, zuří lidé
Zdroj: Youtube/CNN Prima News
Kritika
Málokomu se podařilo nazdvednout Čechy ze židlí tak, jako předsedovi Asociace samostatných odborů Bohumíru Dufkovi. Ten se v pořadu 360° na CNN Prima News pořádně opřel do živnostníků v gastronomii. Obzvlášť pak pobouřil výrokem, že pokud by polovina restaurací během aktuální pandemie koronaviru zkrachovala, považoval by to za „očistný proces“. To vytočilo nejen kuchaře a podnikatele Zdeňka Pohlreicha, který byl v pořadu taktéž hostem, ale i širokou veřejnost. Reportáž už má stovky tisíc zhlédnutí a naštvané komentáře na adresu odboráře se jen hrnou.

Šéf odborářů Bohumír Dufek se nijak netají poměrně radikálním názorem, že by mu nevadilo, kdyby zkrachovala polovina restauračních podniků. To označuje za očistu gastronomie. Svůj názor pak zopakoval i v pořadu 360° Pavlíny Wolfové (48) na CNN Prima News.

„Já si za tím stojím a možná to bude ještě horší. Jsou to podniky, kde se nalévá pouze alkohol a není tam žádná přidaná hodnota. Ke každé restauraci patří slušná obsluha a slušné jídlo,“ řekl Dufek. Přísedící host Zdeněk Pohlreich (63), který se proslavil jako šéfkuchař a podnikatel v gastronomii, v ten moment nestačil zírat. „On si představuje, že když někdo zkrachuje, tak je to něco pozitivního,“ kritizoval šéfkuchař v pořadu 360° na CNN Prima News.

Krach se nedotkne jen majitelů restaurací

Pohlreich s Dufkem totiž vůbec nesouhlasí, což dal také patřičně najevo, i když upozornil, že se musí krotit, aby byl vůbec slušný. „Já si myslím, že ta prohlášení jsou úplně mimo. Ten timing je zoufalý, protože restaurace se s druhou vlnou perou, i když jsou načaté z jara,“ reagovala hvězda známé show Ano, šéfe!

"Já nevím, jestli tomu pan Dufek rozumí. On si představuje, že když někdo zkrachuje, tak je to něco pozitivního a očišťujícího," nechápal Pohlreich a několikrát upozornil, že nejde jen o restaurace, ale i o odvětví a podniky na ně napojené. „V české gastronomii pracuje asi 250 tisíc lidí. Jestli si myslíte, že poslat na pracák 130 tisíc lidí je v pohodě, tak asi prima,“ zlobil se šéfkuchař.

Potřeboval by palicí

Video pobouřilo nejen Pohlreicha, ale i značnou část národa, která to dala pořádně najevo. "Krach desítek tisíc živnostníků je podle pana odboráře ‚očistný proces‘. Napadá mě k tomu, že největším neštěstím je hloupost," napsal na Facebooku senátor Jiří Drahoš (71).

Další lidé už tak slušní nebyli a Dufka počastovali mnohdy pořádně peprnými výrazy. "Hele, co k tomu říct. Prostě rudá odborářská ku*va, kovaný komanč Dufek a jeho třídní boj. A zjevně neví, co to vůbec je přidaná hodnota. Pohlreich mu skvěle naložil!" napsal uživatel na Twitteru a dodal, že doufá, že Dufkovi už nikde nenalijí.

Dufek připomíná prezidenta

"Takovýho vola jsem snad ještě neviděla. Ba ne, jeden takový sedí na Hradě," napsala Petra V. na Facebooku a odkázala na slova prezidenta Zemana (76), který prohlásil, ať neschopní podnikatelé klidně zkrachují.

Někteří lidé pak doporučovali, že by si měl Dufek vyzkoušet vést restauraci v době pandemie. "Všechno je zavřené, nikam se nesmí a když, tak se lidé bojí. Restauraci vedu už dvacet let a teď přemýšlím, že skončím, protože situace je děsná. A do toho pak přijde takový blbeček a bude říkat, že je to dobře," nevěřil Dufkovým slovům další z diskutujících na sociálních sítích.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy