Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Duchovní vůdci Prahy Řepka s Hruškou pokřtili unikátní aplikaci pro turisty, kterou Brno nevydýchá! A vytočená Agáta byla za strašidlo! Proč?

Láďa Hruška s kostlivcem, kterého údajně trikoví specialisté
vytvářeli podle fotografie Elišky Bučkové.
Zdroj: Tour History
+ Dalších 8 fotografií

Opulentní megaparty přímo v srdci Staroměstského náměstí, plejáda celebrit a mobilní aplikace, která hodně potěší zahraniční turisty. Unikátní technologii ve spojení s legendárními strašidelnými postavičkami jim, mají-li chytrý telefon, přinese zážitek podobný tomu, který při křtu měla zpěvačka Tereza Kerndlová, která se regulérně bála zhmotnělého kostlivce, i když věděla, že je jenom jako.

Přiznala, že věří na strašidla. A má k tomu pořádný důvod. „Jednou jsem viděla ducha. On mi to nikdo nevěří, ale já vím, co jsem viděla. Jsem si tím naprosto jistá. Proto na strašidla věřím,“ řekla Kerndlová, která slavnostně pokřtila novou aplikaci pro mobily a tablety Tour History, která coby průvodce Prahou ukáže třináct pražských legend a strašidel pomocí speciální techniky tzv. augmented reality, vylepšené reality. A v aplikaci právě nechybějí vtipná strašidla jako kostlivec, železný muž, bezhlavý rytíř nebo golem, kteří se zjevují, když na magické místo v Praze namíříte váš mobilní telefon.

Sama Tereza přiznává, že se jí bude hodit. „Moc o legendách nevím, a navíc mám šílený orientační smysl a v Praze se stále moc nevyznám. Tak jsem ráda, že Prahu a její legendy a magická místa konečně poznám,“ dodala Kerndlová, která si aplikaci hned stáhla, na rozdíl od naší redaktorky Agáty Prachařové, která na večírku zjistila, že je nápadně podobná jednomu ze strašidel v aplikaci, ale když jí přítomný autor projektu, podnikatel Tomáš Horáček, vysvětlil, že bubáka ve skutečnosti kreslili specialisté na filmové triky inspirováni hercem Ivanem Vyskočilem, uklidnila se a všem okolo vyprávěla, že nestvůra v mobilní aplikaci jako by z oka vypadla Simoně Krainové.

Mobilní aplikaci s názvem Tour History pak Kerndlová pokřtila společně s Tomášem Řepkou a Jiřím Krytinářem v přímém televizním přenosu a na mejdanu se slavilo až do rána, kdy se na otevřeném prostranství před restaurací Kamenný stůl, kde se party konala, dočkali nejvytrvalejší hosté geniální kreace Ládi Hrušky, který předváděl potravinového inspektora bez hlavy a se třema rukama, o čemž se procházejícím turistům zdá pravděpodobně ještě teď.

Povedenou a hodně netradiční party si nenechala také Michaela Ochotská (29), Vlaďka Erbová, Kateřina Kristelová (34), finalistky České Miss Simona Dvořáková a Veronika Kašáková, Michael Foret, Česká Miss Tereza Chlebovská, Dominika Mesarošová, Ornella Štiková (21) a celou akci odmoderovala Eva Decastelo (35).

O čem tedy Tour History Prague Ghosts je? Aplikace od studia ARM přivede k životu staré pražské legendy a strašidla. Na jasně definovaných místech můžete s mobilním telefonem vidět věci, o kterých ostatní obyvatelé Prahy jenom slyšeli. Před očima se vám přímo na ulici zhmotní golem, bezhlavý rytíř nebo kostlivec. Právě kostru s kloboukem, která žebrá na pražském Ovocném trhu, jsme viděli na vlastní oči.

Aplikace Tour History funguje tak, že si vyberete jedno ze strašidel a vydáte se na místo, kde by se mělo zjevovat. Během cesty si můžete nastudovat jeho příběh, jenž vychází ze starých pražských historek a pověstí. Abyste místo, kde se strašidlo nachází, určitě našli, aplikace kromě mapy ukazuje i fotky, na jakém místě se zjevuje. Nebyl tak problém najít dveře, u kterých kostlivec žebrá nejčastěji. Na místě jsme tedy vytáhli telefon, poklepali na displej a najednou vidíme, jak si to po dlažebních kostkách mašíruje kostlivec. Prosí lidi, jestli někdo nemá pár drobných.

Aplikace na bázi vylepšené reality do skutečného světa zasadí nějaký vymyšlený objekt. Na displeji telefonu tedy vidíte ulici před sebou, ale navíc ještě dotěrného kostlivce, o kterém ale kolemjdoucí nemají ani ponětí. Aplikace Tour History je už k mání. Autoři dají jedno strašidlo k dispozici zcela zdarma, aby si aplikaci mohl vyzkoušet každý, nicméně za další kousky už si budete muset zaplatit. Pokud ale chcete zažít Prahu zase trochu jinak, tahle investice se určitě vyplatí.

Související články

Další články