Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Důchodkyně v muzeu poškodila umělecké dílo: Vyplnila křížovku za 2 miliony korun

Žena poškodila drahé umělecké dílo.
Zdroj: profimedia.cz
Důchodkyně (91) v Norimberku to zřejmě nemyslela špatně, ale ani ji nenapadlo, že by svým činem měla způsobit škodu. V muzeu totiž vyplnila křížovku. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se nejednalo o umělecké dílo za 2 milióny.

V Novém muzeu v Norimberku teď mají dlouho o čem vyprávět. Když se žena zastavila u uměleckého díla Arthura Köpckeho z roku 1965, které představuje křížovku, prostě neodolala. Pod uměleckým dílem byly totiž napsány instrukce „doplňte slova“, a tak žena poslechla a pustila se do luštění.

Jenže křížovka byla umělecké dílo za 2 milióny korun. Muzeum ale věří, že dílo bude možné zrestaurovat. I když čin důchodkyně nebyl úmyslný, žena je vyšetřována pro poškození majetku.

Gerlinde Knopp, která celou prohlídku vedla, řekla, že muzeum je plné interaktivního umění, a tak nemůže sledovat, co se smí a co ne. Toho, že důchodkyně vyplňuje křížovku, si tak zřejmě vůbec nevšimla. Muzeum má obraz zapůjčen ze soukromé sbírky a je pojištěn na 2,15 milionu korun. To byl právě také ten důvod, proč museli poškozený obraz nahlásit.

Související články

Další články