Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Důchodce vysoudil odškodné 47 tisíc korun za frustraci! Hrad mu odmítl sdělit Mynářův plat

Důchodci odmítli sdělit plat nejen Vratislava Mynáře.
Luděk Maděra je obyčejný důchodce ze Zlína, kterému stát zaplatí 47,5 tisíce korun. Kancelář prezidenta republiky mu odmítla sdělit výše platů hradních úředníků v čele s kancléřem Vratislavem Mynářem (50). Maděra pak za frustraci vysoudil nemalé peníze.

Hrad nechtěl přiznat zlínskému důchodci Luďku Maděrovi informace, na které má určitě právo. Tajil mu výši platu hradních úředníků včetně toho kancléře Vratislava Mynáře. Za to, že se Maděra svého práva nedovolal, mu prvoinstanční soud přiznal 47,5 tisíce korun jako satisfakci za způsobenou frustraci.

Ministerstvo financí, které mu má částku zaplatit, se odvolalo. Městský soud v Praze to ale zamítl. „Pokud očekáváme, že ze strany takového orgánu, jako je Kancelář prezidenta republiky, bude dodržována litera zákona, tak nemajetková újma vznikla,“ prohlásila předsedkyně senátu Městského soudu v Praze Dana Slavíková.

Maděra chtěl dané informace vědět už v roce 2015 a nebylo mu vyhověno. Zákon o svobodném přístupu k informacím zřejmě moc nefunguje. Znalý důchodce ale věděl, že mu informace musí být poskytnuty.

„Kancelář prezidenta republiky svým postupem dala návod, jak zákony obcházet a nedodržovat,“ uvedla prvoinstanční soudkyně Lenka Vávrová. Informace přinesl web Aktuálně.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články