Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Duben jako lásky čas? Slavný skladatel Ludovico Einaudi vám dokáže, že tu pravou romantiku zažijete na apríla v Praze

Ludovico Einaudi bude letos v dubnu v Praze.
Zdroj: archiv

Je to sice na apríla, ale apríl to není. 1. dubna si dejte v okolí pražského Kongresového centra pozor. Určitě potkáte spoustu líbajících se a vášnivých párů, které odcházejí okouzleny právě zaslechnutou hudbou: Ludovico Einaudi je italský pianista a skladatel, jehož melodické, zasněné až magické skladby zněly nejen při mnoha romantických dostaveníčkách, ale i třeba v televizním filmu Doktor Živago s mladou Keirou Knightley a Hansem Mathesonem.

Ludovico Einaudi vyprodává nejprestižnější koncertní sály po celém světě (například La Scala, Barbican nebo Royal Albert Hall) a za více než dvacet let vydal řadu alb, které se dostaly na vrcholy klasických žebříčků. Kromě filmu Doktor Živago složil hudbu například ke snímku Nedotknutelní, jeho skladby zazněly i v reklamách, dokumentech nebo v seriálech, například Top Gearu.

Ve své hudbě alchymicky spojuje prvky klasiky, ambientní elektroniky, jemného rocku i world music. Svým přístupem posunul hranice žánru a stal jedním z nejoblíbenějších skladatelů dneška.

V Praze na pódiu Einaudiho a jeho magický klavír doprovodí dalších sedm hudebníků – špičkoví hráči na housle, violoncella, kytary, perkuse, a dokonce se živě zapojí i elektronika. Takže vezměte svého miláčka, vyrazte 1. dubna do Kongresového centra a zažijete večer, na který se nezapomíná – sedačky jsou pohodlné, v sále je tma. Jen vy a okouzlující hudba! Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro. Více informací na www.charm-music.cz.

Související články

Další články