Je to sice na apríla, ale apríl to není. 1. dubna si dejte v okolí pražského Kongresového centra pozor. Určitě potkáte spoustu líbajících se a vášnivých párů, které odcházejí okouzleny právě zaslechnutou hudbou: Ludovico Einaudi je italský pianista a skladatel, jehož melodické, zasněné až magické skladby zněly nejen při mnoha romantických dostaveníčkách, ale i třeba v televizním filmu Doktor Živago s mladou Keirou Knightley a Hansem Mathesonem.

Ludovico Einaudi vyprodává nejprestižnější koncertní sály po celém světě (například La Scala, Barbican nebo Royal Albert Hall) a za více než dvacet let vydal řadu alb, které se dostaly na vrcholy klasických žebříčků. Kromě filmu Doktor Živago složil hudbu například ke snímku Nedotknutelní, jeho skladby zazněly i v reklamách, dokumentech nebo v seriálech, například Top Gearu.

Ve své hudbě alchymicky spojuje prvky klasiky, ambientní elektroniky, jemného rocku i world music. Svým přístupem posunul hranice žánru a stal jedním z nejoblíbenějších skladatelů dneška.

V Praze na pódiu Einaudiho a jeho magický klavír doprovodí dalších sedm hudebníků – špičkoví hráči na housle, violoncella, kytary, perkuse, a dokonce se živě zapojí i elektronika. Takže vezměte svého miláčka, vyrazte 1. dubna do Kongresového centra a zažijete večer, na který se nezapomíná – sedačky jsou pohodlné, v sále je tma. Jen vy a okouzlující hudba! Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro. Více informací na www.charm-music.cz.