Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Dubaj opět šokuje: Představila nejhlubší bazén světa. Najdete v něm potopené město

Centrum Dubaje.
Zdroj: Pixabay
vodní atrakce

Dubaj je již domovem nejvyšší budovy na světě. Nyní k ní přibyl pro změnu světový nejhlubší potápěčský bazén.

Dubaj ve Spojených arabských emirátech se nijak netají tím, že chce šokovat. Megalomanství je tu na denním pořádku, což dokládá například nejvyšší budova světa Burž Chalífa, největší obchodní centrum Dubai Mall nebo tři umělé ostrovy s luxusními rezorty.

Nyní k dubajským nej přibyl nejhlubší potápěčský bazén na světě. Otevřen byl 7. července, je téměř 60 metrů hluboký a pojme na 3,7 milionu galonů vody. Je také domovem obrovské podvodní atrakce připomínající potopené město, kterou mohou potápěči prozkoumat sami nebo s průvodcem.

Bazén je otevřen návštěvníkům od 10 let včetně těch, kteří jsou v potápění začátečníky. Graffiti, rozpadající se fasády a velký portrét Marilyn Monroe visící na zdi dokreslují atmosféru potopeného města. Součástí atrakce je dokonce bytový dům a knihovna - i s vintage arkádovým herním strojem Pac-Man, stolním fotbálkem a kulečníkem.

Rezervace jsou zatím pouze na pozvání. Mezi prvními potápěči nechyběl například herec Will Smith.

Veřejné rezervace budou otevřeny na konci července na webových stránkách společnosti. Ceny začínají na 800 dirhamech Spojených arabských emirátů (4580 Kč).

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy