Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Držela ho pod vodou, dokud se neutopil: Matka z Benešovska zavraždila syna, tvrdí obžaloba

Zdroj: extra.cz
+ Další 3 fotografie
vražda
Martina a její syn (†6) hráli v srpnu za domem fotbal, jen o hodinu později už měl být podle policistů chlapec mrtvý. Podle obžaloby Martina svému synovi napustila vanu a následně mu držela hlavu pod vodou tak dlouho, dokud nezemřel. Pak si kuchyňským nožem podřezala žíly a zavolala na linku 112. Smutným případem z Benešovska se začal zabývat soud.

Otřesná tragédie se stala v srpnu 2019 v obci na Benešovsku. V den, kdy byl chlapec svou matkou zavražděn, měl údajně proběhnout soud, který měl rozhodnout o tom, do čí péče připadne. Martina se nechtěla smířit s tím, že o syna přijde. Svému bývalému manželovi v dopisu napsala, že mu vezme to nejcennější.

U soudu vypovídal i zasahující policista. „Ležela ve vaně, hocha měla v náručí a vzlykala, mně se utopilo dítě. Chtěli jsme začít s resuscitací, ale bylo vidět, že se na těle začínají objevovat posmrtné skvrny,“ uvedl policista Jakub Š., který hrůzu viděl na vlastní oči.

Martina, která je z vraždy šestiletého chlapce obžalovaná, u soudu nechtěla o smrti svého syna mluvit. Soudce proto přečetl její výpověď policistům. „Rozhodně jsem neměla v úmyslu synovi ublížit. Byl to zkrat. Chtěla jsem, aby skončila šikana ze strany bývalého manžela,“ řekla tehdy.

Otec je v péči psychiatrů

Strašlivá smrt syna se na jeho otci Lukášovi podepsala. Jeho přítelkyně, s níž si chlapce chtěl vzít do péče, u soudu popsala, že se svěřil do péče psychiatra, bez medikace není schopen běžně fungovat a trápí ho noční můry.

Svědectví sousedů

Podle sousedů byla Martina vždy problémová a Lukáš prý žádal o pomoc i sociálku. „Lukáš i jeho nová partnerka jsou slušní lidé. Matka byla problematická. Nenechala si domluvit. Lukáš chtěl syna do vlastní péče. Ona dělala peklo, no prostě rapl… Ale tohle nikdo nečekal,“ řekli webu eXtra.cz sousedé vloni v srpnu. Lidé z okolí stojí za tím, že kdyby zasáhly úřady, k tragédii vůbec nemuselo dojít.

Související články

Další články