Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Druhý nejvyšší denní nárůst: Přibylo téměř 3 000 nově nakažených koronavirem

Druhý nejvyšší denní nárůst: Přibylo téměř 3 000 nově nakažených koronavirem
Zdroj: Pixabay.com
koronavirus
Vývoj epidemie koronaviru není v Česku vůbec příznivý. V průběhu posledních dnů rapidně přibývá nově nakažených covidem-19. Za čtvrtek laboratoře odhalily 2 913 nových případů. Jedná se o druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie v zemi.

Během posledních dnů se rapidně zvedl počet nakažených koronavirem Denní nárůsty se pohybují v řádu tisíců a nákaza se dál nezastavitelně šíří. Ve čtvrtek přibylo dalších 2 913 nově nakažených. Od začátku pandemie to je druhý nejvyšší denní nárůst.

Zatím nejvyšší nárůst byl zaznamenán minulý čtvrtek, tedy 17. září, kdy za jediný den přibylo 3 130 nakažených. Nárůst potvrzených případů v září výrazně zrychlil. Vývoj situace ohledně koronaviru je mnohem horší než na jaře. V uplynulých měsících denní přírůstek ani jednou nepřekročil hranici pěti set nakažených. V září se naopak pouze dvakrát dostal pod hranici pěti set.

Od chvíle, kdy se v Česku objevily první případy, se v zemi celkově nakazilo 58 374 lidí. Počet aktivních případů, kterých je 30 425, přesahuje počet vyléčených - 27 382. V zemi s onemocněním covid-19 zemřelo 567 lidí, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Vzhledem ke stále zhoršujícímu se koronavirovému vývoji byla Česká republika zařazena Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) mezi sedm nejrizikovějších zemí Evropy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy