Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Druhý díl seriálu Božena diváky ohromil: Kameníkovou milují, bojí se výměny za Geislerovou

Zdroj: Česká televize / Klára Cvrčková
+ Dalších 12 fotografií
hodnocení
Diváci mohli v neděli večer na České televizi sledovat už druhý díl minisérie Božena o životě Boženy Němcové. Ten první sledovali se zatajeným dechem a nejinak tomu bylo i u druhého, kde hlavní postava zabředává do elitní společnosti. Lidé vychvalují herce za jejich výkony do nebes a bojí se, zda se změnou hereček nepřijde i změna názoru. Příští neděli totiž Annu Kameníkovou (26) vystřídá Aňa Geislerová (44).

Seriál Božena sleduje skutečný příběh první české spisovatelky ve čtyřech televizních filmech. První díl byl odvysílán minulou neděli a diváci z něj byli nadšení, mnozí proto usedli k obrazovkám i o týden později a se zatajeným dechem sledovali druhý. Jsou nadšení a bojí se jediné věci.

Děj

Ve druhém dílu je rok 1842. Němcovi se právě přistěhovali do Prahy, kde se Josef snaží etablovat jako finanční úředník. Báře je dvacet dva let, je matkou čtyř dětí a po posledním těžkém porodu už nemůže rodit.

Před mladou ženou toužící po společnosti se rázem otevře nový svět. Osudným je pro ni český ples na Žofíně. Josef ji přivede do společnosti české kulturní elity. Bára svou bezprostředností získává nové přátele a její srdce se nečekaně rozhoří.

Divácké hodnocení

U televizních obrazovek jsou lidé při sledování seriálu Božena spokojení a v internetových diskuzích po druhém dílu, stejně jako po tom prvním, dali své nadšení najevo. „Jsem nadšená, příjemně překvapená hereckými výkony všech herců, moc se těším na pokračování,“ napsala jedna z divaček.

Kameníková je zatím neokoukaná a tahle role jí sedí jako… domyslete si sami. První i druhý díl super, ale mám trochu strach, že s už ohranou Geislerovou už to tak dobrá podívaná nebude. Snad se pletu,“ napsala další. Souhlasíte s obavami, nebo Aně věříte?

Související články

Další články