Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Druhý den voleb: Zvolit prezidenta se už vydalo 40 procent z nás, ze Zemana se dělají vlaštovky

Už víte, koho budete volit?
Zdroj: Profimedia, Facebook, archiv
+ Dalších 7 fotografií
Historicky druhá přímá volba českého prezidenta pokračuje druhým dnem. Vybíráme z celkem devíti kandidátů. Dejte si pozor, aby váš hlas nepřišel vniveč. Čas máte do 14 hodin.

Volební právo mají v Česku pro volbu prezidenta pouze čeští občané, kteří již dovršili 18 let, určitě si nezapomeňte občanský průkaz. Slouží samozřejmě nejenom k ověření věku, ale i k identifikaci. Pokud zrovna občanku nemáte, postačí pas. Po předložení dokladu obdržíte od okrskové komise prázdnou úřední obálku. Volební lístky by vám měly v dostatečném předstihu přijít do schránky, ale jestliže se tak nestalo, anebo jste je zapomněli doma, nevadí. Ve volební místnosti jich budou mít dostatek, takže si je můžete vzít až tam. Do prázdné obálky, kterou jste obdrželi od komise, vložte za plentou pouze jeden hlasovací lístek, který pak před komisí vhoďte do urny. V případě nedodržení těchto pravidel se váš hlas stane neplatným.

Včera se volební místnosti uzavřely ve 22 hodin. Podle odhadů zatím odvolilo zhruba 40 procent Čechů. Včerejší volební den zdramatizoval útok polonahé aktivistky hnutí Femen na Miloše Zemana. Uvidíme, co přinese dnešek. Každopádně nepromarněte šanci zvolit si hlavu státu.

Na sociálních sítích se srocují odpůrci současného prezidenta, z volebních lístků Miloše Zemana vyrábějí vlaštovky a následně sdílí snímky svých výtvorů. Stránka má na 30 tisíc příznivců.

Související články

Další články