Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Druhá světová nezpůsobila to, co covid, řekla Maláčová: Dávej pozor na pusu, supí lidé

Zdroj: Profimedia.cz
výrok
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová řekla, že „ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid“. Poslanec ODS Jan Skopeček, jenž v pořadu rovněž vystupoval, ji okamžitě vyzval, aby se za tento výrok omluvila. Lidé na sociálních sítích supí vzteky a nechápou, jak mohla něco takového říct. Ve svých komentářích jí doporučují, aby si začala dávat pozor na pusu.

V pořadu Partie Terezie Tománkové se hovořilo o mnohých tématech, ale to, které vzbudilo největší rozruch, je uzavření škol. „Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid,“ uvedla Jana Maláčová směrem k této záležitosti.

Poslanec ODS Jan Skopeček ministryni práce a sociálních věcí téměř okamžitě vyzval k tomu, aby se za svůj výrok omluvila a jen nevěřícně kroutil hlavou. Maláčová reagovala zdůrazněním, že nezpochybňuje počty obětí válečného konfliktu, ale že ani během něj nebyly školy plošně uzavřeny jako nyní. Ty by podle ní měly být otevřeny co nejdříve.

Výrok Jany Maláčové nezarazil a nenaštval jen poslance Skopečka, ale i diváky u televizních obrazovek. Ti prostřednictvím svých telefonů a počítačů okamžitě vtrhli na sociální sítě, kde začali ministryni posílat vzkazy. V nich jí jasně sdělují, že její slova byla přes čáru.

Kritika

Jana Maláčová je nyní terčem ostré kritiky. „Všichni víme, že jsi hloupá, ale buď tak laskavá a raději si už dávej pozor na pusu. Neuvěřitelný, co z tebe padá,“ napsal jeden z komentujících na sociální síti. „Opět potvrdila, že ve své funkci nemá co dělat. Socanská k…,“ napsal další. Zatímco některé komentáře jsou slušné, v jiných se vulgárních slov nelze dopočítat. Co si o výroku Maláčové myslíte vy?

Související články

Další články