Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Druhá šance na život pro Ivanku válčící s vzácnou chorobou: Podstoupila náročnou operaci

Zdroj: instagram
+ Dalších 11 fotografií
šance na život
Ivanka Danišová (32) se narodila se vzácným Goldenharovým syndromem, tedy syndromem nedostatečného vývinu mozkových kostí. Nyní má za sebou Ivanka důležitou kraniofaciální operaci a o radost z úspěšného zákroku v Chicagu se pochlubila sledujícím na sociální síti.

Už od narození se život s Ivankou Danišovou nemazlil. Narodila se se vzácným Goldenharovým syndromem, tedy syndromem nedostatečného vývinu mozkových kostí. I přes nepřízeň osudu se Ivanka se životem pere jako lvice. Naučila se nevzdávat svých snů, vypořádala se s těžkým handicapem, šikanou a pro někoho neřešitelným problémem.

V USA statečná Ivanka podstoupila náročný kraniofaciální zákrok, který dopadl úspěšně. Autotransplantát, který jí voperovali do tváře, se ujal, s čímž se Slovenka pochlubila na své sociální síti Instagram. "Raduji se z toho nejkrásnějšího okamžiku v USA. DOKÁZALI JSME TO," raduje se Danišová s tím, že při psaní těchto řádek má slzy v očích.

V příspěvku také vyjádřila vděčnost všem, kteří jí pomáhají a stojí při ní v těchto náročných chvílích. "Mami, tati, bojuji a svůj slib, že jednou zažiji, jaké to je být zdravá, dodržím," vzkázala Ivanka rodičům.

Boj mladé Slovenky ale zdaleka nekončí. Čeká ji další náročná operace, kterou sama popsala jako prioritní, a to v Japonsku 22. října.

Související články

Další články