Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Druhá oběť koronaviru v Česku: Pacientovi s Covidem-19 selhaly orgány, měl rakovinu

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
smrt
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém Twitteru oznámil, že koronaviru podlehl v Česku už druhý nakažený. Jednalo se o pacienta, který trpěl nádorovým onemocněním, které u něj nákaza nemocí Covid-19 zhoršila.

Koronaviru v Česku podlehl už druhý pacient. Smutnou zprávu na svém Twitteru oznámil v úterý v půl jedenácté dopoledne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Jednalo se o pacienta, u něhož Covid-19 zhoršil průběh nádorového onemocnění.

„Je mi moc líto, že musím oznámit druhé úmrtí pacienta nakaženého koronavirem. Zpráva přišla z nemocnice v Havířově,“ napsal ministr na svůj profil. „Pacient roč. 1975 prohrál boj s rozsáhlým selháním orgánů kvůli pokročilému nádorovému onemocnění. Koronavirus jeho stav zhoršil. Upřímnou soustrast jeho blízkým,“ dodal.

Dvě oběti koronaviru

Česko prozatím eviduje dvě oběti koronaviru. První obětí se v Česku stal pětadevadesátiletý senior, druhým pak právě muž z nemocnice v Havířově, jemuž koronavirus zhoršil nádorové onemocnění. Země eviduje 1289 potvrzených nakažených.

Koronavirus ve světě

K úternímu dopoledni je celosvětově koronavirem nakaženo více než 383 tisíc osob. Nemoci Covid-19 podlehlo přes 16 500 pacientů. Počet vyléčených stoupl na 101 000. Z celé Evropy pandemii nejhůře prožívá Itálie, kde zemřelo už více než 6000 osob a dalších téměř 64 000 je nakažených.

Související články

Další články