Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

DRTIVÁ ZPRÁVA: Těšíte se na jaro? Bude nejchladnější za posledních 13 let!

Příchod jara bude nejchladnější za 13 let!
Zdroj: Profimedia
Kdy už přijde jaro? Podle kalendáře ve čtvrtek, jenže počasí tomu ani v nejmenším nenaznačuje. A ještě dlouho nebude. Čeká nás nejchladnější začátek jara za posledních 13 let. Detaily pro eXtra.cz objasnila renomovaná meteoroložka.

Nemálo lidí se táže, když už se konečně oteplí, jelikož chladné dny nejsou k vydržení. Obava, že se jedná jen o výměnu termínů, je správná. Zima totiž bude, jen ne taková.

„Od 1. března, což je čtvrtek, hovoříme o meteorologickém jaru, to bude letos nejchladnější nejméně za posledních 13 let. Nad Českem se bude udržovat studená vzduchová hmota v hladině 850 hPa, která se nad naším územím vyskytne v průměru jednou za 5 let,“ objasňuje pro eXtra.cz příchod jara meteoroložka Dagmar Honsová.

Extrémní mrazy už mají v Česku první oběti. Nezávisle na sobě v posledních dnech zemřeli tři bezdomovci. Co se nepřízně počasí týče, prožíváme vůbec nejkrutější týden. A zlepšení je v nedohlednu, takže rukavice a šály ještě nějakou dobu neodložíme.

Zle na tom není pouze Česko. Mrazivé teploty ochromily celou teplotu, řada zemí je i pod sněhem. Třeba v Chorvatsku musí zoufalým lidem v ulicích pomáhat vojáci.

Související články

Další články