„Slovensko nepotřebuje vidět stůl plný bankovek, to je cynismus. Slovensko potřebuje vidět lidi s charakterem, vůdce, kteří dokážou s pokorou odejít ze scény. To je chlapské,“ uvedl nad rakví pomocný košický biskup Marek Forgáč. Narážel tak na chování a jednání premiéra Roberta Fica, který v televizi ukazoval milion eur v hotovosti.

„Smrt těchto mladých lidí nebude zbytečná a věřím, že přispěje ke změně společnosti,“ doplnil ho starosta Gregocis Slavomír Verčimak. Více k průběhu posledního rozloučení se zavražděnou Martinou Kušnírovou najdete zde.

Zavražděný novinář Ján Kuciak mapoval pro web Aktuality.sk situaci kolem politické strany Smer a její provázanost s italskou mafií. Možná právě to se stalo pro oba mladé lidi osudné. Další vyšetřovací verzí je, že Kuciak dráždil mocné slovenské podnikatele. V posledním pátrání se zavražděný novinář zaměřil také na korupci mezi soudci.

Martina Kušnírová a Ján Kuciak byli zavražděni ve svém domě ve Vel'ké Mači. Jejich vrah dosud nebyl dopaden. Slovenská veřejnost požaduje rezignaci ministra vnitra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica a odchod policejního prezidenta Tibora Gašpara.

Na páteční demonstraci se v Bratislavě sešlo 25 tisíc lidí. Jedná se o největší demonstraci na Slovensku od roku 1989. Lidé provolávají hesla proti vládě. Chtějí očistit vedení státu od vlivu mafie. Veřejnost nevěří policistům, kteří vraždu novináře a jeho přítelkyně vyšetřují.