Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Drsný vzkaz od rakve pro premiéra Fica: Zachovej se jako chlap. Dost bylo mafie!

Slovensko je kvůli vraždě novináře a jeho partnerky ve varu.
Zdroj: Facebook.com, Topky.sk - Miro Vacula
+ Dalších 26 fotografií
Ve slovenských Gregorovicích v okrese Prešov v pátek večer proběhlo poslední rozloučení se zavražděnou Martinou Kušnírovou (†27). Našla smrt vedle svého partnera Jána Kuciaka. Slovenská veřejnost se domnívá, že mladí lidé byli popraveni kvůli tomu, že Kuciak upozornil na prorůstání mafie do strany Smer. Kněz nad rakví zavražděné ženy vyslal přímý vzkaz premiéru Ficovi.

„Slovensko nepotřebuje vidět stůl plný bankovek, to je cynismus. Slovensko potřebuje vidět lidi s charakterem, vůdce, kteří dokážou s pokorou odejít ze scény. To je chlapské,“ uvedl nad rakví pomocný košický biskup Marek Forgáč. Narážel tak na chování a jednání premiéra Roberta Fica, který v televizi ukazoval milion eur v hotovosti.

„Smrt těchto mladých lidí nebude zbytečná a věřím, že přispěje ke změně společnosti,“ doplnil ho starosta Gregocis Slavomír Verčimak. Více k průběhu posledního rozloučení se zavražděnou Martinou Kušnírovou najdete zde.

Zavražděný novinář Ján Kuciak mapoval pro web Aktuality.sk situaci kolem politické strany Smer a její provázanost s italskou mafií. Možná právě to se stalo pro oba mladé lidi osudné. Další vyšetřovací verzí je, že Kuciak dráždil mocné slovenské podnikatele. V posledním pátrání se zavražděný novinář zaměřil také na korupci mezi soudci.

Martina Kušnírová a Ján Kuciak byli zavražděni ve svém domě ve Vel'ké Mači. Jejich vrah dosud nebyl dopaden. Slovenská veřejnost požaduje rezignaci ministra vnitra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica a odchod policejního prezidenta Tibora Gašpara.

Na páteční demonstraci se v Bratislavě sešlo 25 tisíc lidí. Jedná se o největší demonstraci na Slovensku od roku 1989. Lidé provolávají hesla proti vládě. Chtějí očistit vedení státu od vlivu mafie. Veřejnost nevěří policistům, kteří vraždu novináře a jeho přítelkyně vyšetřují.

Související články

Další články