Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Drsný protest! Zpěvák Matěj Ruppert vrátil Slavíka: Bouří se proti jednání pořadatelů

Známý český zpěvák už ocenění nechce.
Zdroj: www.herminapress.cz

Známý český zpěvák a člen skupiny Monkey Business Matěj Ruppert učinil celkem nevídaný krok. Rozhodl se vrátit svého Slavíka, kterého získal před sedmi lety jako Skokan roku. A důvod? Nesouhlasí s tím, že byl z letošním předávání cen ex post vyřazen rapper Řezník.

Jak informuje Musicserver.cz, podle pořadatelů se v textech výše zmíněného rappera objevují pasáže se závadným jednáním. Kvůli hudebníkově diskvalifikaci vyhrál Johny Machette.

V diskuzi na Facebooku pořadatelé své vyloučení Řezníka odůvodnili slovy: „Interpret vystupující pod jménem Řezník byl ze soutěže vyloučen, neboť se v textech svých písní vulgárním způsobem vyjadřuje na adresu vybraných skupin obyvatel, explicitně zobrazuje násilí a užívání návykových látek. Vyhlašovatel v tomto spatřuje závadné jednání, které je v rozporu s principy soutěže a vedlo k jeho vyloučení.“

Rupperta údajně nejvíce rozohnilo slovní spojení „závadné jednání“: „Rozhodl jsem se vrátit Českého slavíka, kterého jsem získal v kategorii Skokan roku 2006. Dávám tak najevo svůj nesouhlas s jednáním pořadatelů, kteří odmítli ocenit rappera Řezníka a vyškrtli ho z pravoplatného prvního místa v kategorii Hvězda internetu. Spatřuji v jejich kroku nebezpečí – nikdo by totiž neměl diktovat, co se v kultuře smí a co ne. Nikdo nemá právo být arbitrem vkusu. Je to nebezpečný precedens jenom dokreslující situaci ve společnosti. Začínáme být čím dál víc lhostejní ke křivdám, a to nejenom současným, ale i dávným a závažnějším. Pořadatelskou agenturu jsem již kontaktoval a chci se s nimi domluvit na předání. Tímto rovněž apeluji na své kolegy držitele Slavíků, aby učinili podobné gesto a dali tak jasně najevo nevoli se současnou situací v Českém slavíkovi,“ uvedl zpěvák v prohlášení.

Více informací od zpěváka pro vás připravujeme.

Související články

Další články