Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Drsný příběh Terezy H.: Z naivní dívky se stala luxusní společnice a nakonec nejznámější pašeračka Česka

Pašeračka Tereza doufá, že se dostane z vězení ven.
Zdroj: Profimedia
Příběh

Tereza H. (25), která byla v Pákistánu odsouzena na téměř devět let za mřížemi kvůli pašování drog, míří zpět do Čech. Podle jejího obhájce byla nepravomocně odsouzena. Ve vězení strávila téměř čtyři roky, ale nyní ji soud zprostil obžaloby a Tereza tak může slavit. Celý její příběh je však mnohem barvitější, jak to všecho začalo?

Příběh Terezy H. alias Pašeračky Terezy připomíná film, ale je to realita. Vyrůstala v Uherském Hradišti na Moravě a vedla normální život, ale to se změnilo v jejích osmnácti letech. Tehdy opustila církevní gymnázium a rozhodla se odcestovat za prací do Belgie.

Oficiálně to nepotvrdila, ale podle informací si měla vydělávat jako luxusní společnice. Později jezdila po celé Evropě kde si vydělávala na luxusní život právě tímto způsobem. Nejezdila však sama, ale se svou (dnes již bývalou) nejlepší kamarádkou Simonou, která ji měla přivést k onomu životnímu stylu.

Pracovala jako luxusní společnice

Spolu měly jezdit do nočních podniků ve Švýcarsku, kde si účtovaly několik tisíc korun za hodinu. Svou práci Tereza vždy na veřejnosti prezentovala jako „modeling”. Kdy přesně sešla z cesty, aby mohla pašovat drogy, to zůstává záhadou. Tereza je známá svou naivitou, proto je i klidně možné, že ji někdo zkrátka využil.

Na internetu však v minulosti několikrát zveřejnila inzeráty, v nichž hledala další mladé slečny, aby se staly ’modelkami’: Hledám krásné dívky. Jedná se o diskrétní focení (nic erotického). Práce je v zahraničí a ohodnocení se pohybuje v desítkách tisíc.“

Našli u ní 9 kilo heroinu

V lednu 2018 celníci v pákistánském Láhauru našli v jejím kufru téměř devět kilogramů heroinu. Tehdy bylo Tereze dvaadvacet let a měla celý život před sebou. Do Pákistánu prý podle svých slov odletěla za modelingem. Na soud poté čekala více než rok, a když stanula před soudci, dostala osm let a osm měsíců nepodmíněně.

Ve věznici Koh Lakhpat si dohromady pobyla tři a půl roku. Během let se Tereza několikrát snažila proti verdiktu odvolat, protože tvrdila, že drogy nepatřily jí, ale slyšení bylo vždy odročeno, protože soudci neměli čas.

V Pákistánu se jedná o jednu z nejhorších věznic vůbec. Byla zavřená v cele s několika dalšími vězeňkyněmi, v létě zde panují nesnesitelná vedra a vězni často trpí různými kožními vyrážkami. V zimě zase teploty klesají k nule a zadržení musí žádat o deky navíc, jenže těch je nedostatek.

Vzorky mohl někdo zaměnit

A jak se nakonec podařilo Tereze vyhrát nad soudci, kteří připustili, že je nevinná? Její advokát Sajf ul Malúk prý u soudu vznesl námitku, že žaloba nemohla dokázat, že s látkou zadrženou na letišti nikdo při převozu do laboratoře nemanipuloval. 

Celníci navíc podle něj neodvedli vůbec dobrou práci a mohlo se tak stát, že vzorky někdo cestou do laboratoře zaměnil. Byl to právě tento fakt, který porotu přesvědčil a která nakonec uznala, že je Tereza nevinná a zprostil ji obžaloby. Z vězení by se tak Tereza měla vrátit do Česka za několik dní.

Související články

Další články