Už to vypadalo, že se duo tenistek Hlaváčková-Hradecká dostanou po čtyřech letech do finále. Vedly nad Hingisovou a Bacsinskou 7:5, 3:0 a pak ještě 4:2. Při podání Hradecké ze stavu 5:4 měly dva mečboly. Jenže při druhém se stala drsná nehoda. Hingisová trefila Hlaváčkovou přímo do oční bulvy. A ta se sesula k zemi.

„Úplně luxusně jsem nahrála Martině na síť, což jsem rozhodně nechtěla,“ řekla Hradecká. „Pak jsem viděla, jak se napřahuje a že Andy stojí proti ní.“ Neměla šanci se krýt ani uhnout. Když spadla na zem, nikdo nevěděl, co se děje.

Ona sama se bála oči otevřít. Ošetřovatelka Hlaváčkové hned pomohla a posadila ji na lavičku, kde pobila několik minut. „Já se strašně bála to oko otevřít. Většinou nedělám žádný drama, když mě někdo napálí, protože nechci ani soupeřkám ukázat slabinu, obzvlášť když vidím, že máme momentum a chceme hrát dál,“ řekla Blesku Hlaváčková. Celou tvář měla zarudlou a opuchlou. Nejvíc ji ale štvala porážka.

Když se totiž vrátila zpátky na kurt, utkání se obrátilo. Prohrály a nakonec se porvou jenom o bronz. „Já jsem byla i v šoku. Míč šel ode mě a nahrála jsem to Martině úplně luxusně, což jsem nechtěla. A když jsem viděla, jak se na to Martina napřahuje a kdo stojí proti ní, tak člověk v tu chvíli aspoň doufá, že to půjde někam jinam. Bohužel, Martina trefila správný terč,“ řekla Blesku Hradecká. H + H se utkají v českém derby proti Lucii Šafářové a Barboře Strýcové.