Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Drsný konec pátrání po Zuzaně z Prachaticka: Policisté našli její tělo, nejspíš dopadli i vraha

Drsný konec pátrání po Zuzaně z Prachaticka: Policisté našli její tělo, nejspíš dopadli i vraha
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
Vražda

Velkou tragédií skončilo pátrání po Zuzaně B. z Prachaticka. Ta beze stopy zmizela 12. dubna a od té doby byla vedená jako pohřešovaná. Po několika týdnech ale policisté našli její bezvládné tělo ukryté pod haldou suti, přičemž se potvrdilo, že jde o vraždu. 

Se Zuzanou B. naposledy hovořila 12. dubna její příbuzná, od té doby se ale po čtyřiatřicetileté ženě slehla zem. "Od té doby není znám její pohyb. Nemá u sebe mobilní telefon ani platební prostředky. Policisté prověřují kontakty známých osob, zatím však bez kladného výsledku," uvedl tehdy policejní mluvčí Milan Bajcura.

Ženu se nakonec podařilo vypátrat, bohužel ale byla již po smrti. "Poskládané informace navedly kriminalisty k důkladnému prohledání jednoho vytipovaného objektu. Zde ukryté tělo patřilo hledané ženě. Vše nasvědčovalo násilnému činu," popsal nalezení bezvládného těla policejní mluvčí Jiří Matzner.

Obviněný byl v minulosti za mřížemi

Kriminalisté tak okamžitě rozjeli vyšetřování vraždy. Stopy ukazovaly na pětačtyřicetiletého muže. "Po provedené soudní pitvě a dalších úkonech obvinil vyšetřovatel v pátek muže ze závažného zločinu vraždy. Obviněný je aktuálně ve vazbě," sdělil Matzner.

Motiv obviněného zatím není jasný, nejde ale o jeho první zločin. "Muž je recidivistou, mříže opustil 30. dubna 2019, v pátek 30. dubna 2021 se za ně vrátil. Jeho svoboda tak trvala přesně dva roky. V případě odsouzení hrozí obviněnému recidivistovi trest odnětí svobody v délce deseti až osmnácti let," dodal mluvčí.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy