Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Drsné zatčení tří převaděčů v Praze: Měli plnou dodávku uprchlíků!

Předem naplánovaný zásah proti třem převaděčům uprchlíků proběhl na Pražském okruhu. Několik jednotek policistů je tam zadrželo i s dodávkou, ve které převáželi 22 uprchlíků z Iráku, Sýrie a Turecka do Německa. Mohou skončit za katrem až na osm let.

Zadržení a obvinění převaděči jsou tureckými občany. Do Česka se uprchlíci měli dostat v úterý večer, kdy je dvě skupiny dalších převaděčů přivezly z Turecka a Rumunska přes Maďarsko a Slovensko do Jablunkova. Tam už čekala dodávka, ve které měli dojet až do Německa.

Jenže tomu zamezili čeští policisté ve spolupráci s kolegy z Německa a Slovenska, kteří převaděčský gang sledovali už dva měsíce. Pro ČTK to uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Dvaadvacet uprchlíků z Iráku, Sýrie a Turecka, mezi nimiž byla i jedna žena v pokročilém stupni těhotenství, si po policejním zásahu na Pražském okruhu převzala cizinecká policie. Některé čeká vyhoštění, s jinými bylo zahájeno řízení o navrácení do státu, kde původně žádali o azyl. Nyní jsou umístěni v detenčních zařízeních.

Podle Ibeheje hrozí obviněným převaděčům až osm let za mřížemi.

Související články

Další články