Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Drsné zakleknutí kvůli roušce v Budějovicích: Policista skočil na mladíka jako hladový pes

Drsné zakleknutí kvůli roušce v Budějovicích: Policista skočil na mladíka jako hladový pes
Zdroj: Se souhlasem Magdalena Mili Kohoutova
VIDEO
Další incident s policií kvůli nenasazené roušce. Po sociálních sítích koluje video z náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Mladík si odmítl nasadit roušku, policisté ho zpacifikovali a zhruba dvě minuty drželi povaleného na zemi.

Lidé si natočili zásah na budějovickém náměstí, kde policisté vyzývali lidi, aby si nasadili roušky. Mladík s policisty zprvu diskutoval, později proti němu ale jeden z nich zasáhl. Zákrok lze na videu vidět přibližně v 6:20. Roušku si nenasadila ani jedna z přítomných žen, ta se s policisty dohadovala o bezpečné vzdálenosti a odmítala, aby se k ní přiblížili. Vůči ní síla použita nebyla.

Štěpánka Schwarzová, mluvčí jihočeské policie, Novinkám potvrdila, že její kolegové v sobotu odpoledne zadrželi na náměstí dvě dospělé osoby. Oba případy se pak budou řešit ve správním řízení. Zadržení měli porušit vládní nařízení a neuposlechnout výzvy policistů. Oba zadržení byli nakonec propuštěni.

V posledních týdnech došlo k několika obdobným situacím již několikrát, v médiích rezonoval například případ z Ostravy, kde policisté zpacifikovali ženu, jež si odmítala nasadit roušku. Nebo z Uherského Hradiště, tam strážníci opět kvůli nenasazené roušce zaklekli muže před zraky jeho syna. V obcích a městech je totiž povinné mít ochranu dýchacích cest i ve chvíli, kdy je člověk na ulici sám.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy