Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Drsné video zachycující islámskou nevěstu Lindu Wenzel při nalezení: Plakala bolestí, když ji zajali

Drsné video zachycující islámskou nevěstu Lindu Wenzel při nalezení: Plakala bolestí, když ji zajali
Zdroj: youtube.com
+ Další 2 fotografie
Ještě před rokem šestnáctiletá Linda Wenzel žila naprosto normální život v Německu. Po nějaké době však dívka konvertovala k islámu a utekla ze své rodné země ke stoupencům Islámského státu. Rodiče se ji snažili získat zpět a tvrdili, že islamisté dceři vymyli mozek. Před několika týdny ji našli iráčtí vojáci a dívce hrozí až trest smrti. V současné době koluje po internetu video, které zachycuje dívku při zatýkání. Linda na něm nevypadá vůbec dobře. Pláče bolestí a nechává se vláčet vojáky.

Snad všemi otřásl případ šestnáctileté Lindy Wenzel, která utekla z Německa, aby se přidala k radikálům z Islámského státu. Až do minulého roku to byla obyčejná puberťačka, která neprojevovala žádnou náklonnost k jakémukoliv náboženství.

Jenomže to se změnilo potom, co začala na internetu komunikovat s džihádisty. Podle slov rodiny dívce stoupenci islámského státu doslova vymyli mozek. Linda se pak rozhodla, že z Německa uteče.

Přes Turecko se jí podařilo dostat se až na území tzv. Islámského státu. Po nějaké době ale dívka zjistila, že život tam není to, co si představovala. Utéct se jí ale nepodařilo. Na konci července našli iráčtí vojáci po dobytí Mosulu právě pohřešovanou Lindu.

Dívka navíc svírala v rukou dítě, ale prozatím není jasné, zda je její. Lindě hrozí až trest smrti a německá strana usiluje o to, aby byla převezena do své rodné země, kde také předstoupí před soud.

Před pár dny se navíc objevilo na internetu video, které ukazuje Lindu těsně po nalezení iráckými vojáky. Je vidět, že dívka na tom není vůbec dobře. Vojáci ji vlečou po cestě a Linda pláče bolestí. Jaký bude další osud dívky zatím není známo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy