Snad všemi otřásl případ šestnáctileté Lindy Wenzel, která utekla z Německa, aby se přidala k radikálům z Islámského státu. Až do minulého roku to byla obyčejná puberťačka, která neprojevovala žádnou náklonnost k jakémukoliv náboženství.

Jenomže to se změnilo potom, co začala na internetu komunikovat s džihádisty. Podle slov rodiny dívce stoupenci islámského státu doslova vymyli mozek. Linda se pak rozhodla, že z Německa uteče.

Přes Turecko se jí podařilo dostat se až na území tzv. Islámského státu. Po nějaké době ale dívka zjistila, že život tam není to, co si představovala. Utéct se jí ale nepodařilo. Na konci července našli iráčtí vojáci po dobytí Mosulu právě pohřešovanou Lindu.

Dívka navíc svírala v rukou dítě, ale prozatím není jasné, zda je její. Lindě hrozí až trest smrti a německá strana usiluje o to, aby byla převezena do své rodné země, kde také předstoupí před soud.

Před pár dny se navíc objevilo na internetu video, které ukazuje Lindu těsně po nalezení iráckými vojáky. Je vidět, že dívka na tom není vůbec dobře. Vojáci ji vlečou po cestě a Linda pláče bolestí. Jaký bude další osud dívky zatím není známo.