Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Drsné video z rabování: Protesty za Floyda v Bruselu se zvrhly ve vykrádání luxusních obchodů

Drsné video z rabování: Protesty za Floyda v Bruselu se zvrhly ve vykrádání luxusních obchodů
Zdroj: youtube
+ Další 3 fotografie
nepokoje
Téměř po celém světě probíhají rozsáhlé protesty, kdy lidé bojují proti policejní brutalitě. Někteří protestující nemají absolutně žádné zábrany a pomalu se zdá, že už nejde jen o spravedlnost. Hlavní město Belgie se protestům také nevyhnulo a bohužel se to vymklo kontrole. Lidé v Bruselu rabují a útokem vzali především drahé obchody, jako je například Jimmy Choo.

Když v USA vinou policisty zemřel George Floyd, případ ihned otřásl celým světem. V Americe se začaly pořádat hlučné demonstrace, kde protestující bojují proti policejní brutalitě. Jenže protesty za spravedlnost se zvrhly a namísto toho je Amerika v plamenech. Rabování, chaos, oheň a násilí. Tak by se dala shrnout aktuální situace v USA.

Brusel

USA však nejsou jediným místem na světě, kde se na počest George Floyda konají protesty. V hlavním městě Belgie se v neděli též uspořádala demonstrace. V ulicích Bruselu se sešlo více než 10 tisíc protestujících, kteří se dožadovali spravedlnosti. Bohužel i tam se protest ale po nějaké chvíli zvrtl.

Například na Boulevard de Waterloo, kde můžete nakoupit ty nejluxusnější kousky, došlo k nepokojům. Někteří se odtrhli od skupiny protestujících a dali se do rabování. Házeli cihly a další předměty do výloh značkových obchodů, dokud se skleněné výlohy nerozpadly. Následně demonstranti udělali nálet do obchodu a ven utíkali s plnými náručemi. Jedním z postižených obchodů je například Jimmy Choo. Na rabování v Bruselu se můžete podívat nahoře ve videu.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy