Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

DRSNÉ VIDEO: Skočil z výšky větší než panelák. Teď přijede skákat do Čech

Švýcarský skokan do vody, světový rekordman ve výšce, kterou kdy člověk skočil, Laso Schaller, přijede skákat to České republiky. Profesionální skokan nedávno skočil z neuvěřitelné výšky 59 metrů do švýcarského vodopádu. Překonal tak rekord českého kaskadéra Rudolfa Boka.

Zní to opravdu šíleně, ale švýcarský skokan Laso Schaller pokořil neuvěřitelnou výšku 59 metrů skoku do vody. Znamená to, že přežil skok, který se rovná výšce třináctipatrového panelového domu nebo legendární šikmé věže v Pise.

Laso se na skok připravoval několik let. „Vodopád v Maggii ve Švýcarsku jsem viděl poprvé před pěti lety. Jakmile jsem ho viděl, začal jsem přemýšlet, zda a jak by se z něj dalo skočit. To byl začátek tohoto příběhu, na který jsem se připravoval čtyři roky,“ řekl mladý závodník, kterého by mnoho lidí mohlo považovat za blázna.

V současné době se Schaller připravuje na závody Highjump, které se uskuteční o prvním srpnovém víkendu v lomu v Hřiměždicích u Příbrami. Zde bude Laso skákat z výšky 30 metrů, což je maximální výška, kterou lze v místním lomu pokořit.

Související články

Další články