Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Drsné video piráta silnic: Mladík (18) jen tak pro zábavu sejmul Řehoře a Evelínu

+ Další fotografie
Na polské straně podhůří Tater agresivní řidič osobního automobilu úmyslně srazil dva cyklisty. Děsivou srážku nyní prověřuje polská policie. Oba cyklisté skončili po útoku v nemocnici.

K opravdu děsivému útoku došlo v podhůří Tater na polské straně v okolí Čorštýnského jezera. Agresivní řidič tam úmyslně srazil dva cyklisty. O incidentu informovala na sociální síti sražená cyklistka Evelína Wiercioch a zároveň přidala nahrávku zachycující moment srážky, která je ke zhlédnutí nahoře ve videu.

Hrůzná srážka

Sportovně založený polský pár se předminulý víkend vydal na poklidnou projížďku v Tatrách, která se následně změnila v ohromné drama. Užívali si jinak skvělého a slunečného dne. Vyjížďku na kole jim překazil svou zběsilou jízdou osmnáctiletý řidič.

Silnice byla téměř prázdná, když se za dvojicí cyklistů najednou vyřítila dvě auta. Zdá se, že jejich řidiči zrovna závodili. Agresivní šofér stříbrného vozidla se snažil předjíždět, jenže dvojice na kolech mu překážela. "Jeli jsme za sebou," tvrdí Evelína ve svém příspěvku. Ovšem na videu je vidět, jak cyklisté lehce vybočují a zabírají více místa, než bylo nutné.

To zřejmě osmnáctiletého řidiče vytočilo natolik, že se rozhodl razantně zakročit. Nejdříve začal na cyklisty troubit a pak na ně měl něco křičet z okýnka. Šílenec za volantem následně přiostřil. Když projížděl vedle jednoho z cyklistů, prudce zatočil ke krajnici a muže srazil z kola do příkopu. Ženu vybrzdil a ta do auta narazila zezadu. "Náraz byl natolik silný, že jsem kolem promáčkla zadní část auta," líčí Evelína.

Následky

Oba cyklisté po srážce skončili v nemocnici. "Mám vykloubené rameno. Řehoř je pobitý, jeho helma se rozbila. Psychicky jsme na tom ale ještě hůř. Jsme rádi, že jsme naživu," doplnila sražená Polka. Naštěstí se oba cyklisté z agresivního útoku zotavují.

Zřejmě i osmnáctiletý mladík, který cyklisty srazil, si uvědomil, že to přehnal. Po srážce totiž vystoupil z vozu a šel se ujistit, jak na tom cyklisté jsou.

Díky videonahrávce, které pořídilo auto jedoucí vzadu za cyklisty, mají policisté důkaz, že se jednalo o úmyslný útok. "Záznam je pro obvinění řidiče zásadním důkazem. Pachatel může být potrestán odnětím svobody až na tři roky," cituje polský zpravodajský portál Onet policejní mluvčí. Vyšetřovatelé nyní budou ještě vyslýchat svědky. Mladíkův trest ovlivní i závažnost zranění a délka rekonvalescence cyklistů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy